У Полтаві презентували монументальну працю про Івана Мазепу

У Полтаві презентували монументальну працю про Івана Мазепу. І хоча роман «1709» був написаний у середині минулого століття, нині його актуальність не зникла, навпаки, у світлі нового трактування деяких історичних подій він заграв новими барвами. Перевидання роману про українського гетьмана представили широкому загалу в обласній юнацькій бібліотеці.

2016 рік став знаковим для всіх прихильників постаті Івана Мазепи. Навесні йому встановили багатостраждальний пам'ятник, назвали вулицю на честь цього політичного діяча, а влітку вже презентували роман про українського гетьмана. У середині минулого століття ця книга була написана Леонідом Полтавою та видана далеко за межами батьківщини і її головного героя, і автора. Дати роману нове життя нині взявся голова обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.

/Микола Кульчинський, голова обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
Він відчув схожість епох. Епохи після великої катастрофи, після героїчного вчинку Мазепи, який потерпів поразку, така сама атмосфера була тоді у той час після поразки УНР, коли загарбники намагалися стерти будь-який слід про боротьбу українського народу за свою державність. Те саме було у петровські часи, і Полтава розвінчує ці імперські міфи великою художньою правдою/

Роман «1709» називають монументальною працею Леоніда Полтави. Зараз це його творче надбання повертається до земляків у новому вигляді. Упорядник книги Микола Кульчинський читачам також пропонує звертати увагу на післямову.

/Микола Кульчинський, голова обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
Для післямови я вибрав дослідження Валерія Шевчука – українського великого письменника, культуролога, філософа, перекладача блискучого «Причини повстання Мазепи». Це шостий розділ цієї книжки, там дуже синтетичні, дуже сконденсовані, узагальнюючі/

Роман «1709» – найвідоміший у творчості Леоніда Полтави. Проте за його авторством можна зустріти багато інших різножанрових творів.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара
Леонід Полтава – автор так само, крім прози, ще й поетичних творів, в тому числі і для дітей. Він автор поем, драматургії, тобто це постать, яка, на жаль, нам невідома до цього. Але коли читаєш його вірші, він мені нагадує Гарсія Лорка, тобто це автор світової величини, але, на жаль, маловідомий/

Перевидання роману та його презентацію полтавцям планували до відкриття пам'ятника Іванові Мазепі. Але певні обставини змусили відкласти її до цього дня.

Стрічка новин