Замісна терапія за власний рахунок

Замісна терапія за власний рахунок. Чи зможуть полтавці забезпечити собі таке лікування від наркотичної залежності, причому безперервне. В іншому разі це невпинно призведе і до збільшення кількості ВІЛ-інфікованих, кажуть медики. З наступного року іноземні донори, які нині дають кошти на всі ці програми, мають піти з України. Чи готові бюджети взяти на себе таку фінансову відповідальність, і яка частка у цьому повинна лягти на гаманці самих наркозалежних – дивіться далі.

Цьогоріч у доповнення до обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу полтавці запустили новий проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Зараз над ним спільно працюють благодійники, фахівці наркодиспансеру, департаменту охорони здоров'я і центру СНІДу.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Зараз розробляються маршрути пацієнтів, локальні протоколи, розраховується потреба: скільки тестів треба у кожній ПМСД, наступний крок – навчання медичних працівників і саме надання послуг. Тобто, ми хочемо, аби тестування на ВІЛ було доступне кожному районі області/

Фахівці зібрались на «круглий стіл», аби розрахувати, скільки, наприклад, має бути у наявності тестів. Обраховуватимуть за коефіцієнтами, складеними епідеміологами, кожний район Полтавської області.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Для кожної групи окремо. Наприклад, ми повинні розуміти, скільки вагітних жінок повинні обстежитись, 100% донорів крові повинні обстежитись. Не менше 40% осіб, які належать до груп найбільшого ризику/

Шукають, і як ефективніше використовувати ресурси, що вже є. Говорили зокрема і про те, як розширити мережу закладів, де є замісна терапія. І забезпечити її сталість. Така програма з наступного року фінансуватиметься державою. Про це задумались в обласному наркодиспансері. Її очільник говорить: через шприц нині інфікується ВІЛ-інфекцією менше, ніж років 15 тому. Як мінімум, на 10%. Це завдяки й замісній терапії, яка була забезпечена протягом цього часу. Але наступного року іноземні донори відійдуть, і фінансувати програми повністю треба буде самим. Цьогоріч обласна влада вже запланувала підтримку.

/Ігор Мацицький, головний лікар Полт.обл.наркодиспансеру
Виділено 45 тисяч гривень з обласного бюджету на підтримання замісної терапії. Взагалі до кінця року має бути 79 тисяч. Це приблизно 12% від загальної кількості коштів. Основну складову бере глобальний фонд, є обласний бюджет, а третя складова – це елементи співфінансування самих пацієнтів. По всьому світі так/

Вартість замісної терапії нині на місяць становить від 400 до півтори тисячі гривень. Взяти це на себе нині готові приблизно до 30% пацієнтів, кажуть лікарі. Хоча інші фахівці називають цифру вдвічі більшу. Зараз офіційно три з половиною тисячі полтавців мають ВІЛ-позитивний статус.

Стрічка новин