Брати Капранови у Полтаві презентували нову книгу

«Забудь-річка» – брати Капранови презентували в нашому місті свою нову книгу. Роман – про розрив поколінь. Його герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які сплелися в одну – долю українця у Другій світовій війні.

Однакові обличчя, зачіска і навіть одяг – брати-близнюки Капранови привезли до Полтави новий роман «Забудь-річка». Нею самі для себе Дмитро та Віталій намагаються виправдати власних дідів.

/Дмитро Капранов, автор книги
У Другій світовій війні один наш дід був у Червоній Армії, він був героєм, нагородженим Орденом Червоної Зірки, медаллю «За відвагу» у 41 році, а другий дід був ворогом народу, 8 років сидів за Сталіна, і так про себе і говорив, що він «ворог народу». В нас до 91 року один дід був героєм, а іншого треба було сторонитися, а після 91 стало навпаки – той, що «антисовєтчик» – той герой.../

Письменники не захотіли ділити дідів на «хороших» і «поганих», а вирішили зрозуміти кожного і розібратися у історичних хитросплетіннях. Кажуть, що збагнули, поки написали книгу. 4 роки перед цим довелося попрацювати з мемуарами та посидіти в архівах.

/Дмитро Капранов, автор книги
Писали таким методом історичного реалізму, вирішили не вигадувать нічого. У нас таке враження, що не давало життя вибору, хто куди втрапив, той там і воював. Ми зрозуміли, що все абсолютно, що нам розповідали про ту війну – це абсолютна брехня/

Кажуть, українці у Другій світовій воювали як мінімум у трьох арміях. У романі дві лінії. Перша – історична, Друга світова війна, межа Галичини і Волині. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній Армії, а польський жовнір – в УПА. Друга лінія – наші часи, нащадки людей, які брали участь у боях по різні сторони барикад, намагаються зрозуміти своїх предків. Назву роману підказала язичницька символіка. За нею Забудь-річка ніби-то розділяє світи живих і мертвих, вона протікає між поколіннями у кожній українській родині, переконані автори книги.

Стрічка новин