У Центрі для атовців проводять перші тренінги

Зерна датської психотерапії – на українську землю. У нещодавно відкритому центрі реабілітації для атовців – перші заняття. Ази психотерапії та самодопомоги упродовж двох днів викладали тренери проекту «Серце воїна».

Базова психотерапевтична інформація і елементарні вправи, що діють, – тренери від організації «Серце воїна» працюють у центрі реабілітації атовців 2 дні. За цей час учать допомагати собі та один одному за принципом «рівний рівному». Учасникам пояснюють: те, що відбувається із психікою людини на війні, – нормально і не назавжди.

/Олег Гуковський, тренер проекту «Серце воїна»
Ті зміни, які відбулися на війні, вони сприяли тому, щоб людина вижила. Іноді вони можуть заважати вже в такому мирному житті, ну, умовно мирному, і з цим щось можна робити і якось помирити оці внутріші людину миру і людину війни/

Тренеру обов'язково допомагає воїн – він виступає ніби посередником між такими, як він, та психотерапевтом. Досвід таких занять запозичили із Данії, тамтешня психотерапевт три роки тому провела подібні на своїй батьківщині, рік тому – в Україні. Ідею підхопили, і таким чином працюють із атовцями уже по всіх містах України. Про свій центр реабілітації воїни Полтавщини давно мріяли, офіційно відкрили трохи більше тижня тому. Тут працюють не тільки з бійцями, а й з їх дружинами. І жартують: час створювати дитячі групи для малих, що чекають маму і тата із занять. Ідея створення єдиного місця, куди б можна було прийти за юридичною, соціальною, психологічною допомогою належить «атовцю» Олександру Алієву, до війни він мав соціальну роботу і контакти з хорошими спеціалістами. Каже, необхідно реабілітувати усю родину учасника бойових дій.

/Олександр Алієв, автор ідеї Центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО
Тому що це єдиний комплекс, який був порушений під час мобілізації, людина вчилася рік жити окремо. Тепер їм потрібно вчитися жити разом. Вони пішли з дому, вони набули новий досвід, вони повернулися іншими, не треба міняти, вже людину назад не зміниш, треба жити з цим досвідом/

Центр створили у приміщенні фабрики дуже швидко. На фото видно, що тут було іще півтора місяці тому. Працювали самі атовці та волонтери.

/Микола, займався створенням Центру
Це колись кондитерська була, тут розруха була, все зробили. По-перше, сюди можна прийти роздрукувати якісь документи, які тобі потрібно, принтер є, ксерокс є. Не бігати по всій Полтаві, не платити за це гроші. Також можна сісти за комп'ютер щось набрати. Є зв'язок із усіма лікарями, з усіма госпіталями/

Планку узяли від початку високу: якщо тренінги – то за євростандартами, якщо психологи – то із багаторічним стажем, якщо юристи – то тільки із гельсінської спілки. На сьогодні усі спеціалісти працюють безкоштовно і без зарплатні, проте розмови про те, щоб створити відповідні робочі місця, ведуться. Планами на майбутнє у новонародженому центрі не діляться. Єдине кажуть: розвиватимуться далі.

/Олександра Сиротенко, директор Центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО
Потрібно допомагати родинам загиблих героїв, потрібно допомагати волонтерам, які за ці два роки морально виснажилися/

Стрічка новин