За цей рік на Полтавщині в пожежах загинуло майже 30 людей, серед них – одна дитина

За цей рік на Полтавщині в пожежах загинуло майже 30 людей, серед них – одна дитина. Аби запобігти в подальшому виникненню пожеж, рятувальники проводять роз'яснювальну роботу. Нагадують правила безпеки у побуті та в екосистемах. Один з останніх рейдів по житловому сектору провели на території Октябрського району.

Поширеною причиною виникнення пожеж у житловому секторі є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки, зазначають рятувальники. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, паління у ліжку, використання для обігріву помешкань саморобних обігрівачів, перевантаження електромережі – все це часто призводить до пожеж у побуті. Аби розказати людям, як уникнути трагедії, співробітники 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини провели тематичний рейд серед мешканців Октябрського району.

Окрім дотримання правил поведінки у побуті, рятувальники нагадують, як необхідно поводитися під час відпочинку на природі.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Не розводити багаття у лісі, окрім призначених для цього місць. Намагайтеся не палити та не кидайте недопалки на землю в тому місці, де знаходиться суха підстилка. Ні в якому разі не випалюйте суху траву поблизу лісових масивів. Не створюйте смітники на природі. Якщо ви закінчили відпочинок, приберіть після себе побутові відходи/

Люди, запевняють, знають та дотримуються елементарних правил.

/Бліци
- Усіх заходів, які, можливо, ми дотримуємося. У нас маленькі діти. Інколи на хвилинку залишаються вдома, то перевіряємо, щоб не був увімкнений газ, щоб розетки були всі закриті
- Пічку перевіряємо. Де вогонь, об'язково треба виключити. Дивимося все, щоб в порядку було
- Не залишали вогнища без догляду, гасили водою/

В середньому за добу на Полтавщині стається 5 пожеж. Загалом же з початку року в області виникло понад півтисячі таких випадків. В цих пожежах 27 людей загинуло, серед них – 1 дитина.

Стрічка новин