Понад 600 громадян призовуть за травень-червень на строкову військову службу

Понад 600 громадян призовуть за травень-червень на строкову військову службу. Таке завдання перед обласним військкоматом поставив Президент та Кабінет Міністрів України. Відібрати їх мають з понад 7,5 тисяч претендентів. Скільки з них уже з'явилося до військкоматів – знають Юлія Козіна та Іван Козаченко.

На Полтавщині розпочався черговий призов на строкову військову службу. За 2 місяці з обласного збірного пункту буде відправлено 604 особи. З них: 305 – до Збройних сил України, 120 – до Нацгвардії, 24 – до Державної служби спеціального транспорту, а 155 стануть прикордонниками. На засіданні обласної комісії запевняють: призовникам хвилюватися не варто.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Жоден військовослужбовець строкової служби не буде в зоні АТО і в зоні бойових дій. Щоб всі про це знали. По-друге, буде виплачена матеріальна допомога (так звані «підйомні») 2900 гривень. І за неявку до військового комісаріату є кримінальна відповідальність/

Однак, люди все-одно до призовних комісій йдуть не активно. З понад 7500 осіб, які підлягають виклику, на сьогодні до збірних пунктів з'явилося трохи більше 2000. Майже стовідсоткові результати явки призовників в Зіньківському, Кременчуцькому та Лохвицькому районах. Показники у Семенівському, Котелевському та ще 4 районах області гірші: явка складає менше 50%.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Я прошу через 2 тижні письмово доповісти і передзвонити мені особисто, доповісти про ситуацію в районі: що зроблено, що робиться і на який відсоток ми розраховуємо. Я впевнений, що всі ми розраховуємо на 100% по нашому плану/

Підбили підсумки і призовної кампанії, що проводилася восени 2015 року. Тоді підлягало виклику до комісаріатів трохи менше, аніж цього разу – 7257 осіб. Із завданням, говорять, впоралися повністю.

/Сергій Манжос, заст. військового комісару Полтавського ОВК
Було сформовано 29 команд молодого поповнення і направлено до лав Збройних Сил. До Збройних Сил інших військових формувань було направлено 430 чоловік. Це складає 100% від планового завдання/

Втім, і восени минулого року понад 2500 осіб ухилилися від призову на строкову службу. З них майже всі ухиляються від проходження медичних комісій вже тривалий термін.

Стрічка новин