У Полтавській державній аграрній академії згадали Федора Моргуна

У Полтавській державній аграрній академії згадали Федора Моргуна. Своє життя він присвятив розвитку аграрної сфери, вихованню педагогів та написанню творів господарського спрямування. Які здобутки Федора Моргуна і сьогодні впроваджуються на теренах Полтавщини, дивіться далі.

До 92-ї річниці з Дня народження Федора Моргуна в Полтавській державній аграрній академії провели традиційний захід – 5-ті моргунівські читання.

/Павло Писаренко, перший проректор ПДАА
Щорічна наша конференція, і тому збирає всіх людей, яким не байдужа доля землеробства, екології, виховання молоді/

Федір Моргун, зазначають в Аграрній академії, зробив чимало для розвитку сучасного сільського господарства.

/Микола Опара, професор кафедри землеробства та агрохімії ПДАА
Відбувався 15-тирічний широкомасштабний по впровадженню безплужного землеробства. Це питання актуальне і зараз, коли ми вступили в період глобального потепління і дефіциту вологи/

Сьогодні ж цей проект переріс в органічне землеробство, яке реалізується у господарстві Семена Антонця, що в Решетилівському районі. Протягом життя Федір Моргун надавав великого значення соціальному розвитку села: будівництву доріг, соціально-культурних споруд та об'єктів переробки сільськогосподарської продукції.

/Микола Опара, професор кафедри землеробства та агрохімії ПДАА
При ньому проводилися в двох районах області науково-практичні конференції по соціальній забудові села/

Турбувала Федора Моргуна і освіта. Свого часу він запровадив програму «Учитель».

/Микола Лебедик, працював з Ф.Моргуном
Вчителі відбирали кращих учнів, які хочуть бути педагогами. Направляли їх до тодішнього Педінституту, і ми повинні підготувати так, щоб вони мали повернутися до своїх шкіл і підняли там культурний рівень та педагогічний рівень самих фахівців/

Другий спільний педагогічний проект – підвищення якості освіти дітей селян за програмою «Освітній пансіон». Тобто, учні мають навчатися і працювати в одному закладі.

Стрічка новин