Страус, привезений з-під Донецького аеропорту, висидів трьох пташенят

Страус, привезений з-під Донецького аеропорту, висидів трьох пташенят в обласному еколого-натуралістичному центрі. Потомство чекали 52 дні. Весь цей час Кабул сидів на яйцях. Нині ж новоспечений батько охороняє своїх дітей від зайвих очей. Побачити малих пташенят все ж вдалося нашій знімальній групі.

Під Новий рік у Полтаві почали нестися страуси. Ось таке темно-зелене яйце вагою трохи більше 400 грамів знайшли у грудні у вольєрі ему Кабула із зони АТО та його подружки. В березні у гніздо страуса, оскільки лише самці висиджують потомство, підклали 9 яєць. І вже 3 травня, через 52 дні, з'явилися пташенята.

/Марія Валюх, завідуюча відділом сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру
Коли ми відкрили вольєр, з-під тата з'явилася одна голова, потім друга та третя. Дуже цікаві, але через те, що дуже сильний інстинкт цього птаха, він проявляє агресію/

Кабул дійсно ретельно охороняє своє потомство. Навіть до своїх доглядальників ставиться з пересторогою. Самка теж поводилася досить неспокійно. Її навіть ізолювали. Довелося зробити спеціальний критий вольєр. Про таку вдачу страусів розповідає і мама загиблого бійця Валерія Боняківського. Її син доглядав Кабула в зоні АТО під Донецьким аеропортом. Страуса і назвали на честь загиблого бійця. Ось Марія Карпівна показує фото героя, позаду якого позує новоспечений татусь Кабул.

/Марія Боняківська, мама загиблого В.Боняківського
Захотілося йому побавитися, то він зніма у сторожа шапку з бубончиком і тікав. Той бігав за ним, махав руками/

Марія Карпівна говорить: цей страус її розуміє. Часто звертається до нього як до сина, а до страусят – як до внуків.

/Марія Боняківська, мама загиблого В.Боняківського
Здавалося б, пташка, але вони зовсім різні з тією страусихою, бо жили в різних умовах. Я хочу сказать, що я багата жінка. У мене три внучки, правнук, а тепер ще стала й страусиною бабушкою/

Раціон малих страусят, як у звичайних курчат. Віддають перевагу траві та зерновим кормам. Плюс комбікорм та вітаміни. За раціоном своїх дітей та їх безпекою Кабул слідкуватиме, аж поки ті не стануть дорослими птахами.

Стрічка новин