Октябрський район Полтави у рамках декомунізації може стати Центральним

До громадської ініціативи «Твоя вулиця - твоя назва» долучилися і соціологи. Микола Лебедик та «Незалежний центр стратегічних досліджень» дізнавалися думку полтавців з приводу декомунізації вулиць та районів нашого міста. При цьому, серед варіантів нових назв враховували пропозиції різних науковців, історіків, краєзнавців та робочих груп, які вони створювали. Думка населення - залишити стару назву вулиці.

/Микола Лебедик, голова ради ГО «Незалежний центр стратегічних досліджень»
60-70% жителів не бажають того, щоб їхню вулицю переіменовували. Це не значить, що вони проти. У них є свій інтерес: бояться витрат матеріальних, їхня ідеологічна спрямованість, яка їх стримує./

Врешті, якщо й декомунізувати вулицю, говорили люди, то нова назва має бути нейтральною, а не на честь політичних персон певної епохи. Втім, третина опитаних не заперечувала проти назви вулиці ім'ям людей, які проявили героїзм в інтересах України. Однак, зазначає соціолог, необхідно враховувати думку і меншої кількості полтавців.

/Микола Лебедик, голова ради ГО «Незалежний центр стратегічних досліджень»
Взагалі-то, достатньо 10%. Це соціально значиме число. Що це значить. Це значить, що повинні звернути увагу на те, що існує 10% людей, які мають чітку, стійку позицію. Чи вона політична, чи вона якимось іншим чином сформована - не важливо. Головне, що вони є./

Врешті, від 17 до 51% полтавців на 12 вулицях визначилися з новими назвами. Октябрський район пропонують переіменувати у Центральний, а Ленінський - у Подільський. Вулиці у рамках опитування декомунізували за таким варіантом: Жовтневу на Соборності, а замість Фрунзе люди хочуть бачити Європейською. Третина респондентів вулицю Леніна переіменували в Подільський узвіз. Калініна, імовірно, стане проспектом Будівельників. Вулиці Красіна і Енгельса пропонують назвати на честь героїв: АТО та Чорнобильців відповідно. Від Паризької Комуни залишити лише Паризька. Примакова назвати іменем Юрія Тимошенка, а Карла Лібкнехта змінити на Трегубівську. Герої Сталінграду залишити Героями, але вже Крут. Вулицю Артема декомунізувати на Симона Петлюри. А Пролетарську хочуть назвати на честь Анатолія Кукоби. Ці пропозиції, на рівні з іншими, подадуть на розгляд голові Полтавської ОДА Валерію Головку, який вже 21 травня прийме остаточне рішення.

 

Стрічка новин