Школярі знають, як чорну діру перетворити на джерело енергії, та сконструювати танк, що їздить без палива

Школярі знають, як чорну діру перетворити на джерело енергії, та сконструювати танк, що їздить без палива. Такі винаходи презентували вихованці обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Традиційно навесні вони з'їхалися на зліт юних винахідників.

Це – Олексій Кацека, семикласник 38-ї школи. Хлопець презентує модель чорної діри. Пояснює: це одне із джерел енергії, яке можна використовувати для потреб людини.

/ІНТЕРШУМ
Олексій Кацека, школяр
Презентує модель/

Олексій разом зі ще 30-ма хлопцями бере участь у зльоті юних науковців та винахідників. Захід проходить на базі обласного центру науково-технічної творчості. Вперше його провели ще у 80-х роках минулого століття. Вихованці районних станцій юних техніків та позашкільних центрів презентують прогресивні діючі моделі. Всі вони мають покращити наше життя. Ось Роман Поляков з 13-ї гімназії зробив БТР для АТО, який працює не на паливі, а на повітряно-літієвому акумуляторі.

/Роман Поляков, школяр
Переваги в тому, що вона не випускає вихлопів небезпечних для життя людини, немає зайвого шуму, як від бензинового авто. Вона повністю на електриці/

Викладачі всіляко підтримують своїх вихованців. Та поставити на конвеєр хоча б якісь моделі нині дуже складно, переймається адміністрація Центру.

/Володимир Дуброва, директор обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді
Для того, щоб запровадити, треба, щоб цей виріб, який придуманий дитиною чи об'єднанням вихованців, він повинен пройти певну екпертизу через якусь лабораторію. А потім, щоб його можна було в конструкторському бюро запровадити, спробувати як модель, а потім з'ясувати: запускати чи не запускати у виробництво/

На цьогорічний зліт з'їхалося близько 30 учасників з усієї Полтавщини.

Стрічка новин