У тренді – зниження

У тренді – зниження. Менше нафти і менше газоконденсату минулоріч видобули з надр Полтавської області. Чиновники і фахівці пояснюють це тим, що не так активно проводиться наразі й розвідка територій. Плюс до всього – проблеми виникають із отриманням дозволів для роботи компаній нафтогазового комплексу.
Як на території Полтавщини збираються збільшувати видобуток – вирішували наприкінці тижня в обласній державній адміністрації.

Непорозуміння між обласною владою, громадами та нафтогазовими компаніями дійшло апогею. В адміністрації губернатор збирає останніх, щоб налагодити взаємодію і порозуміння.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я не хотів би, щоб ми підійшли до соціальної напруги/

Громадськість і депутати не хочуть надавати дозволи на видобуток, бо часто не мають достатньо документів. Натомість, і самі громади недоотримують гроші для соціального розвитку. Очільники області пропонують більше контактувати.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Можливо, є створення якогось такого формату асоціації користувачів надр на території Полтавщини. І цей орган громадський теж пливав на формування заявок. Щоб це не було хаотичним приходом документів, коли обласна рада змушена протягом місяця, можливо, два-три рази збиратися для того, щоб погоджувати чи не погоджувати цей документ на користування надрами/

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Я особисто звертаюся до юристів і кажу: чи не могли б ви звернутися до тієї чи іншої компанії, щоб по телефону отримати інформацію, щоб вони її підвезли/

Минулоріч, говорять в адміністрації, підприємства нафтогазового комплексу допомогли Полтавській області на понад 24 мільйона для розвитку територій. У той же час фахівці називають тривожні цифри: нафти у 2015 видобули на 10% менше, а газоконденсату – на 7. Зниження видобутку та геологічного вивчення – такий тренд називають чиновники.
Державні підприємства нафтогазового комплексу, що володіють майже всіма ліцензіями, мають у цьому контексті свої проблеми. Представники галузі пояснюють причини того ж наднизького темпу видобутку.

/Петро Голуб, генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр»
Вони працюють дуже добре, але не мають можливості, щоб зробити переоснащення, мати відповідну зарплатню як приватні підприємства. Їм треба проводити активну розвідку родовищ, щоб підняти тепм видобутку. І різко наростити видобуток нафти й газу/

Представники компаній підтримали пропозицію створити робочу групу, аби відпрацювати правила отримання дозволів і гарантії розвитку інфраструктури у районах.

Стрічка новин