Юні майстри слова сьогодні отримали премії імені Миколи Гоголя

Юні майстри слова сьогодні отримали премії імені Миколи Гоголя. Щороку у День народження письменника найкращих авторів прозових та поетичних творів відзначають почесними грамотами та грошовими винагородами. Причому, цьогоріч збільшилася як кількість лауреатів, так і саме матеріальне заохочення. Із урочистого вручення премії імені Миколи Гоголя повернулася наша знімальна група.

Щороку 1 квітня до бронзового Гоголя у центрі міста приходять полтавці. Таким чином вітають його з Днем народження та віддають шану великому таланту митця. Разом із одногрупниками тут – і Катерина Палій. Твори Гоголя вона знає добре, має серед них і свої найулюбленіші.

/Катерина Палій, студентка Полтавського базового медичного коледжу
Мені подобається найбільше твір «Портрет». Це маловідомий його твір. Там описується про художника, який, можна сказати, зійшов з глузду, і там були настільки сильні емоції, що таке відчуття, наче Гоголь сам був під час цих моментів і описував це/

А протягом останніх років цього дня ще й нагороджують послідовників видатного майстра слова. Урочисту церемонію вручення премії імені Миколи Гоголя відкривають герої повісті «Сорочинський ярмарок».

Лауреатів премії визначали у трьох вікових категоріях. На розсуд членів журі школярі та студенти представляли власні творчі роботи: есе, нариси, вірші, поеми. Серед цьогорічних володарів перших місць – Ольга Митюшина.

/Ольга Митюшина, лауреат премії імені М.Гоголя
Моя робота присвячена поемі «Мертві душі». Я її писала досить тривалий період часу. Я її переправляла, робила з науковим керівником, і дуже рада, що вона зайняла якесь місце/

Матеріальне заохочення від міської влади талановитим дітям – грошові винагороди. Цього разу його отримали більше юних авторів, ніж торік.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Ми не просто заохотили більше дітей, ми заохотили їх більшими сумами, тому що потрібно з чогось розпочинати, і, мабуть, вкладати кошти саме в наших дітей, в майбутнє нашого міста та нашої країни. Це, мабуть, найбільший пріоритет/

Так за рішенням членів журі заохочувальні премії у розмірі 500 гривень вручили 9 особам. За третє місце нагороджували 1000-ею гривень. Так звані «срібні призери» отримали 1200 гривень, а переможці – 1500.

Стрічка новин