«Хто заважає реформам – тих в полосаті форми!»

«Хто заважає реформам – тих в полосаті форми!». Новий робочий тиждень полтавські активісти розпочали з мітингу. Але не «проти», а на підтримку заступника Генерального прокурора України Давіда Сакварелідзе. У понеділок подібні акції прокотилися різними містами країни. Як аргументували свою позицію полтавці, про що мовчали і чим їм не догодив обласний прокурор – дивіться у нашому матеріалі.

П'ять прапорів, кілька роздрукованих плакатів і з два десятки мітингуючих – під обласною прокуратурою опівдні проводять акцію.

/полтавка
Нам треба прокурорів нормальних. Нам не треба з Миколаєва, Донецька. Ми своїх... Щоб ми знали, який він, прокурор. А оцих, що присилають, – ці вже незрозумілі/

Зокрема, не влаштовує активістів нинішній – третій з часів Євромайдану прокурор Полтавської області Сергій Попов. Ця жіночка стоїть із красномовним плакатом. А що він означає – інформація, наче засекречена.

/полтавка
- Ну, що... піде він у відставку... Будем вимагати його відставки.
- За якісь конкретні дії? У чому звинувачуєте?
- Тому, що... як ходить наша так звана організація «Майдан» і Лещенко – вони все знають. Підіть он спитайте.
- А вас як звати?
- Не буду казати/

На допомогу приходить той самий Лещенко. Виявляється, полтавці беруть участь у Всеукраїнській акції на підтримку Давіда Сакварелідзе – заступника Генерального прокурора, до сфери відповідальності якого входить реформування органів ГПУ і процес люстрації в Україні. Його вимагають звільнити прокурори різних областей. Полтавський – Сергій Попов – також поставив свій підпис під таким зверненням до Генерального прокурора, говорить Олександр Лещенко.

/Олександр Лещенко, голова ГО «Громадський майдан Полтавщини»
Ми хочемо йому нагадати, що саме Давід Сакварелідзе його сюди приводив і представляв його тут, у прокуратурі. Так як його представив Сакварелідзе Полтаві, то логічно, що і він має написати заяву про звільнення. Всіх, хто прагне якихось змін, зараз намагаються знищити. Ми повинні їх підтримувати/

До пікетувальників виходить представниця прокуратури і запрошує ініціаторів до кімнати прийому громадян.

/В КАДРІ:
- А що це змінить? Ні, ми хочемо балакати особисто з обласним прокурором.
- Прокурор області на виїзді. Вас готовий прийняти перший заступник.
- Справа в тому, що підписував не заступник.../

Діалогу не виходить. Мітингувальники розказують вже журналістам, як діятимуть далі.

/Марко Чаус, голова Полтавського осередку «Правого сектору»
Я відповідаю за свої слова. Далі буде все те, що було два роки тому/

За 20 хвилин активісти складають прапори. Акцію завершено.

Стрічка новин