«За моє жито мене і бито»

«За моє жито мене і бито» – говорить українське прислів'я. Воно ілюструє ситуацію, яка склалася із громадськими організаціями, що деякий час співпрацювали з інспекцією з питань захисту прав споживачів. Нині ж інспекція звинувачує своїх колишніх партнерів у тому, що, користуючись забороною на проведення перевірок, у 2014-15 роках вони заробляли за рахунок своїх клієнтів – обдурених споживачів. Де правда, а де брехня, – намагалися з'ясувати наші кореспонденти.

Вони працюють над спільною справою – допомагають полтавцям, права яких порушили. Водночас, їм складно порозумітися між собою. Мова йде про працівників інспекції у справах захисту прав споживачів та представників громадських організацій, які займаються по суті тим самим.

/Юрій Сметанко, в.о.начальника інспекції у справах захисту прав споживачів у Полтавській області
Використовуючи своє службове становище, колишній в.о. начальника інспекції Теницький створив свою ГО, користуючись забороною на проведення перевірок у 2014-2015 роках, заробив на обманутих споживачах/

Звинувачення безпідставне, запевняє Ігор Теницький. Діяльність громадської організації була передбачена домовленістю з інспекцією, до того ж, усі послуги полтавцям надавали безкоштовно. Підтвердження цьому, говорить, – відсутність будь-яких скарг.

/Ігор Теницький, перший заступник керівника відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнська рада народного контролю»
Між ГО «Всеукраїнська спеціальна колегія по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю», ГО «Регіональний народний контроль» та інспекцією у справах захисту прав споживачів був укладений меморандум про співпрацю, який передбачав здійснення спільного прийому громадян/

Така співпраця була пов'язана із накладенням державою мораторію на проведення перевірок. На деякий час фахівці профільної інспекції заручилися підтримкою колег із громадських організацій, які мали трішки більше повноважень. Нині ж останні не розуміють, у чому їх звинувачують.

/Олександр Ковжога, керівник ГО «Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю в Полтавській області»
Це не відповідає дійсності, колегія діє відповідно до свого статуту, Конституції та інших нормативних документів. Те, що ми звертались до відповідних органів, це передбачено Законом та Конституцією України/

За словами представників громадських організацій, вони можуть теж багато чого розповісти про Держспоживінспекцію, мовляв, викрили не один факт незаконного звільнення та призначення на посаду. Свої слова підкріплюють документами.

/Тетяна Цокало, представник ГО «Регіональний народний контроль»
Громадська організація діяла на добровільних підставах, існувала за рахунок численних внесків, проводила безкоштовні консультації, а все, що стосується юридичного супроводу, люди окремо йшли до адвоката. Ми ж діяли, як третя особа, мали право надавати послуги у вигляді обстеження/

За час свого існування, розповідають, допомогли багатьом споживачам. Консультували, представляли їхні інтереси в судах, як наслідок, багатьох приватних підприємців таки зобов'язали відшкодувати матеріальні збитки людям.

Стрічка новин