Полтавці готові прийняти програму забезпечення атовців житлом

За два тижні Полтавська область може вийти на фініш. Мова – про створення власної програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей. В обласній адміністрацїї планують, що найближча сесія 25 березня може затвердити обласну програму. А та, у свою чергу, повинна забезпечити більше 100 полтавських бійців власним житлом за умови сплати половини його вартості. Чому держава може стати цьому на заваді і чому половина атовців не підтримують таку пропозицію – дивіться далі.

Більш ніж 5 тисяч 100 полтавців – учасники антитерористичної операції на Сході країни. Стільки наразі нарахували в профільному Центрі допомоги. Найбільше бійців із самої Полтави – близько 900, та з Кременчука – 600. Проблема, яку намагається вирішити влада на даний момент, – забезпечення їх земельними ділянками та житлом. Офіційно на обліку в області лише за квадратними метрами – близько 260 осіб.
Державної програми забезпечення житлом учасників АТО в Україні за майже два роки військових подій на Сході немає.

/Роман Абрамовський, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Між програмами державними, і місцевими, обласними і місцевими бюджетами – десонанс. В тому десонанс, що багато розмов було: 2 мільярда виділять для цих програм. Але по факту тільки за рахунок місцевих бюджетів ці всі програми існують/

Щоб зробити обласну програму на Полтавщині, учасників АТО опитали. Фахівці формують пропозицію, за якою хочуть запропонувати схему 50 на 50: половину вартості сплачує влада, інші 50 – майбутній власник. Розраховують, що на це необхідно 7,5 мільярдів гривень, і за два роки житло буде готове. Але думки бійців розділились.

/Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО
На сьогоднішній момент 47% – це ті, хто хоч зараз готовий хоч зараз принести всі необхідні документи, відкрити рахунок і брати участь у програмі. Орієнтовно 28% абсолютно категорично не приймають участь у якійсь програмі і будуть чекати абсолютно безкоштовне житло/

Програма, говорить Валерій Довженко, допоможе ще й скоротити загальну чергу на житло. Але крім її прийняття, виявляється, немає згоди ще й на вищому рівні.

/Сергій Комнатний, перший заступник голови правління Держмолодьжитла
Ті бюджетні запити, які були підготовлені фондом спільно з Мінрегіоном для фінансування даної програми, не відображені в Законі про державний бюджет. Тому внесення змін до самого Закону про надання держпідтримки 50 на 50 не матиме ніякої підтримки, якщо не будуть ці кошти передбачені в державному бюджеті/

Отже, місцеві ради офіційно повинні попросити Верховну раду найближчим часом прийняти відповідні зміни. Полтавці ще тиждень обговорюватимуть обласну програму і хочуть її прийняти на сесії 25 березня.
Адже вже незабаром повернуться ще 2,5–3 тисяч полтавців із зони АТО. У Генеральному штабі Збройних сил України говорять: четверту хвилю, імовірно, слід чекати наприкінці березня чи у квітні.

Стрічка новин