Військовий госпіталь отримав допомогу з Америки

Військовий госпіталь отримав допомогу з Америки. Тамтешня діаспора назбирала медичного приладдя для України на 350 тисяч доларів. Його розвозять по шпиталях країни. Що дісталося Полтаві – знає Олена Ляшенко.

Пакунки із написом «Інтерволь» приїхали від американської діаспори з Рочестеру та Ірондеквойту. Тут – приладдя для лікування ушкодженої грудної клітини, засоби обробки, догляду за пораненими, різноманітний медичний посуд та перев'язочний матеріал – його, за словами лікарів, бракує завжди.

/Кирило Орлов, судинний хірург
На Заході ця проблема вирішується набагато простіше – існують цехи спеціальні, які пакують перев'язочний матеріал... Ось це набір упакованого матеріалу, медсестра просто ставить його на столик і з ним працює. В кінці робочого дня він утилізується, і ніяких поблем. А наші медсестри крутять після роботи це все руками своїми/

Кирило Орлов – судинний хірург із першої Полтавської клінічної лікарні, як медик він регулярно їздить на передову. Без американської допомоги, кажуть волонтери, було б сутужно – і досі на Міноборони годі надіятися.

/Тетяна Рожкова, медичний координатор Центру допомоги учасникам АТО при Полтавській ОДА
Ось зараз проводиться черговий тендер з дуже неякісними турнікетами АБ-Фарма, з якою ми також намагаємося боротися.
- В якому плані неякісними?
- Вони неякісні, бо вони не працюють.
- І, незважаючи на те, що півроку тому був проведений тендер, ми зупинили все-таки поставку тих турнікетів на фронт, було закуплено 40 тисяч. Зараз Міноборони намагається провести тендерні закупівлі із тими ж товаришами.../

Медична допомога з Америки в Україну прибула іще кілька тижнів тому, загальну її вартість озвучують як 350 тисяч доларів. До збору коштів долучилися церкви, громадські організації, українські магазини. Частина поїхала по медичним бригадам Збройних сил України та по різних шпиталях. Діаспора з Рочестеру та Ірондеквойту допомагає з 2014 – американські українці забезпечили наших бійців кровоспинним та НАТівськими аптечками.

/Ольга Климко, голова комітету міст-побратимів Рочестеру та Ірондеквойту
Ірондеквойт – це місто, яке має величезну ялинку біля мерії, яка називається «Полтава», це місто, яке має величезний пам'ятник українцям-переселенцям, які зробили величезний внесок в життя всієї громади. Їх дуже шанують в Сполучених Штатах, більше ста років перші українці поселилися там/

Каті Боняківська – донька славетного кіборга Валерія Боняківського, 4 місяці тому вона з’їздила у Штати і відвідала благодійну організацію, яка займається медичним обладнанням.

/Катерина Боняківська, волонтер
У них в лікарнях стоять контейнери, де самі хірурги можуть складати те, що не потрібно в роботі, потім передають в «Інтерволь», а вони вже розподіляють між лікарнями та країнами/

У госпіталі проблем та потреб не озвучують – заборонено. На сьогодні тут лікують 15 атовців, від початку військових дій через нього пройшло майже 2000. У час Іловайської трагедії та коли відстоювали Донецький аеропорт, лікарі кажуть, поранених везли по 70 чоловік на день.

Стрічка новин