У Полтаві намагаються вирішувати проблеми вимушено переміщених осіб

Фахівці інституту аналітики та адвокації спільно з представниками влади та громадських організацій Полтави намагаються вирішувати проблеми вимушено переміщених осіб. Лише в обласному центрі – понад 8 тисяч переселенців. У багатьох немає житла та роботи, натомість є купа проблем, пов'язаних з облаштуванням на новому місці та оформленням різноманітних документів.

Про переселенців нині говорять на всіх рівнях, але багато їхніх проблем досі залишаються невирішеними. Серед глобальних – відсутність житла та роботи. Саме про це йшлося на засіданні, яке організували фахівці Інституту аналітики та адвокації. Останні, зокрема, сприяють в наданні юридичної допомоги вимушено переміщеним землякам.

/Юрій Ромашко, експерт Інституту аналітики та адвокації
Сьогодні ми хочемо закликати представників місцевої влади до розробки програми, яка направлена на підтримку та соціальну адаптацію ВПО, включає всі життєво важливі сфери: житло, охорону здоров'я, освіту, матеріальне і пенсійне забезпечення/

Організацій, які позиціонують себе як такі, що допомагають переселенцям, багато. Але бажано, щоб усі послуги можна було отримати в одному місці, говорять ті, хто приїхав з Донеччини та Луганщини.

/Дмитро Кучковський, приїхав з Донбасу
Це допомога, яка повинна надаватись в єдиному центрі. Це значно краще, ніж їх багато, а люди не знають, куди звернутися/

Ще одна проблема – відсутність єдиної бази даних про переселенців. Наприклад, беручи на облік вимушено переміщених осіб, в органах соцзахисту Полтавщини не знають, чи не зареєстровані вони в іншому регіоні.

/Альона Чикурова, адміністратор центру адаптації БО «Світло надії»
Багато організацій, які дублюють дані, вони повинні вестись одним органом, громадською організацією чи міською радою – не важливо/

Одна з найболючіших проблем переселенців – відсутність роботи. Цю проблему у Полтаві намагаються вирішувати спільними зусиллями.

/Наталія Кобищан, начальник управління праці і соц.захисту населення Київського району м.Полтави
В минулому році в нашому управлінні працювало 50 осіб на громадських роботах з числа переміщених/

З 15 березня, як зазначалося, у Полтаві знову розпочнуться громадські оплачувані роботи, тож у переселенців з'явиться можливість підзаробити.

Стрічка новин