На Полтавщині цього року мають з'явитися опорні школи

На Полтавщині цього року мають з'явитися опорні школи. Поки що, згідно з рекомендацією Кабінету Міністрів, мова йде про один такий навчальний заклад в області, який обиратимуть шляхом конкурсу. Загалом про створення опорних шкіл в Україні, особливості проведення цьогорічного ЗНО, а також новий підхід до викладання предмету «Захист Вітчизни» говорили сьогодні на нараді в інституті післядипломної педагогічної освіти.

На нараду в обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запросили представників з різних районів та територіальних громад Полтавщини. На порядку денному – обговорення важливих питань сучасної освітньої галузі. Серед них – і проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Головна його особливість – ЗНО зараховуватиметься як державна підсумкова атестація.

/Наталія Барболіна, методист ПОІППО ім.М.Остроградського
Ці результати будуть оцінені як за 200-бальною шкалою, будуть використовуватися при вступі до вишу, так і як результати ДПА за 12-бальною шкалою, які будуть вписані до додатків до атестатів про повну загальну середню освіту/

Окрема тема обговорення – новий підхід до викладання предмету «Захист Вітчизни». Якщо раніше на цих уроках зброю учні бачили лише на картинках та таблицях, зараз у школи прагнуть повернути її навчальні макети.

/Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.Остроградського
Сьогодні ми запросили представників військкомату і будемо вести розмову, як після тривалого періоду, коли зброї в навчальних закладах не було, бо вона була вилучена Міністерством внутрішніх справ і військкоматом з навчальних закладів, як тепер повернути цю зброю, як забезпечити її належне зберігання, її належне використання/

Один із пріоритетів сучасної загальної освіти, кажуть учасники зібрання, – це створення в Україні так званих опорних шкіл.

/Ангеліна Кушпіль, заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти
Це заклад, в якому повинно бути не менше 360 учнів, а також це заклад, який буде мати філії, – це найближчі школи, які розташовані навколо нього. Опорна школа буде юридичною особою, філія якраз ні. І, звісно, це новий потужний заклад, який надаватиме якісну освіту/

В області фукціонуватиме на першому етапі лише один навчальний заклад, який матиме такий статус. Його обиратимуть на конкурсній основі. З 1 березня вже стартував відбір проектів на кращу опорну школу області. Його результати стануть відомі наприкінці цього місяця.

Стрічка новин