Тотальна відмова

Тотальна відмова: сьогодні на сесії обласної ради депутати вперше прийняли низку рішень щодо відмови Державній службі геології та надр у погодженні отримання підприємствами спеціальних дозволів на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу. Це, як зазначалося, пов'язано з дією постанови Кабміну від 16 грудня 2015 року. Подробиці – у сюжеті.

Перш ніж розпочати 4-ту позачергову сесію обласної ради 7-го скликання, завершили 2-ге пленарне засідання 3-ї. Щойно його розпочали, як оголосили перерву, а за кілька хвилин роботи – ще одну. Такий крок був пов'язаний із так званою «громадськістю». Насправді, зауважив голова обласної ради Олександр Біленький, ці люди проплачені і відпрацьовують замовлення. Багато у залі і тих, хто у білих халатах, це працівники «Полтавафарм», які вимагають збереження підприємства і проведення прозорого конкурсу при призначенні керівника. Щодо 4-ї сесії, на порядку денному – питання про надання спеціальних дозволів на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу. Стосовно них – колективна депутатська відмова, пов'язана з дією постанови Кабміну від 16 грудня минулого року.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Це суто протест проти того, що нас поставили зараз в часові рамки, ніякого особистого небажання працювати з тією чи іншою компанією у нас немає. Асоціація місцевих рад, яку очолює голова Харківської ОР, та інші наші колеги з нами абсолютно солідарні. У Сумській ОР пішли далі, подали до суду/

Відповідно до нової редакції постанови, погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами здійснюється Державною службою геології та надр без залучення заявника. Держгеонадра має надіслати копії документів до органів влади із встановленням строку розгляду. У разі ненадання погодження протягом встановленого терміну діє принцип мовчазної згоди. Тож якби на сесії депутати не відмовили у наданні дозволів, за кілька днів вони б вважалися прийнятими. Ця постанова, як зазначалося, звужує повноваження органів місцевого самоврядування, ставить їх у часові рамки. Порушували на сесії і питання загальнодержавного значення. Депутати від ВО «Свобода» підготували звернення до Прем'єр-міністра щодо заборони транзиту російського транспорту українською територією.

/Віктор Щуров, депутат Полтавської обласної ради
В Україні досі успішно працюють російські банки, підприємства, установи, попри обіцянки про конфіскацію майна російських компаній у відповідь на окупацію Криму та Донбасу, чинна влада не зробила у цьому напрямку практично нічого/

Депутат обласної ради від «Батьківщини» Володимир Бобир підтримав звернення колег, зауваживши, що його потрібно адресувати Президенту.

/Володимир Бобир, депутат Полтавської обласної ради
А чому ми не говоримо про те, що на сьогоднішній день представники вищого керівництва нашої держави мають бізнес на території країни-агресора?/

Водночас, на сесії зробили зауваження депутатам, мовляв, не потрібно забувати етичні норми, говорячи про керівників країни.

Стрічка новин