Через АТО у Великобагачанському районі чоловіки бояться служби за контрактом

Прийомом громадян візит голови обласної ради Олександра Біленького до Великобагачанського району не обмежився. Чиновник зустрівся з керівництвом військкомату, побував у місцевій школі та на Білоцерківському підприємстві.

У Великій Багачці раніше не було військкомату, лише призовна дільниця, розповідає районний військовий комісар Сергій Погорєлов. Тепер – є. Нині чоловіків залучають до служби за контрактом, але поки що – без особливих успіхів.

/Сергій Погорєлов, районний військовий комісар (смт. Велика Багачка)
Люди вагаються, бояться йти, думають, що їх одразу ж відправлять на війну/

Працівники військкомату пояснюють чоловікам, що ті не підлягають призову, але рівень довіри до людей у формі низький. Щоб знизити напругу, зустрічі з потенційними контрактниками, зауважив Олександр Біленький, краще проводити за межами військкомату.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Військкомат давить, я переконаний в цьому, а якщо буде десь в іншому місці, то не буде тиснути. В центр зайнятості якщо вони прийдуть, буде інша атмосфера/

Одне із завданнь нині – це військово-патріотичне виховання молоді. Хлопці, зазначалося, повинні вміти тримати зброю у руках, але умов для відповідної підготовки немає.

/Олег Діденко, депутат Полтавської обласної ради
На сьогоднішній день тири у районах не обладнані, зокрема, і обладнані під гвинтівки дрібного калібру, їх забрали і не повернули, це теж питання, яке потребує вирішення/

У школах країни діти опановують предмет «Захист Вітчизни», кількість годин на його вивчення віднедавна збільшили. Великобагачанська школа, у якій навчається понад 600 учнів, – не стала вийнятком.

/Ігор Добровольський, учень Великобагачанської ЗОШ
- Справжній автомат дали постріляти, було цікаво.
- З чого стріляли?
- З автомата Калашникова, гвинтівки Мосіна і пістолета Макарова/

Зустрівся Олександр Біленький і з керівництвом санаторію «Псьол», який тривалий час був бюджетоутворюючою організацією. Нині ж тут бракує наповнюваності, взимку профільна гастроенторологічна оздоровниця пустує. Серед пропозицій, які пролунали під час зустрічі, – переобладнати його під реабілітаційний центр для інвалідів.
На відміну від санаторію, підприємство у Білоцерківці, яке спеціалізується на виготовленні молочної продукції, процвітає. Віднедавна район розділився на дві частини, адже утворилася Білоцерківська об'єднана громада, тож нині, по суті, – 2 райони і 2 бюджети. Перспективною громаду, як зазначалося, робить місцеве підприємство.

/Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова
Це підприємство дає до бюджету великі відрахування, дві третини забезпечення бюджету створює підприємство, де ми перебуваємо/

Це підприємство, на якому працює понад 600 людей, модернізоване у всіх напрямках, окрім використання сучасного обладнання, тут застосовують альтернативні джерела енергії. Щодоби у Білоцерківці переробляють майже 300 тонн молока, при цьому 5% сировини – від населення, решта – від сільськогосподарських підприємств.

/(Лайф: Розмова на виробництві:
Наша продукція в сегменті вище середнього, ми не є в сегменті середнього/

Продукцію Білоцерківського підприємства споживають не лише в Україні, а й за кордоном – у країнах Азії та Африки. Голова обласної ради залишився задоволений побаченим і пообіцяв продовжити поїздки районами.

Стрічка новин