Не бомжі, а полтавці – клієнти Центру адаптації вийшли на показове прибирання

Клієнти Центру адаптації, що по провулку Шевченка, 5а, показово вийшли чистити вулицю. Кажуть, займалися цим і раніше, проте не на камеру. Людей обурила одна із комісій, на якій вирішувалася проблема фінансування закладу. Деякі депутати обізвали їх «бомжами» і заявили, що ні до чого місту витрачатися на них. Олена Ляшенко – далі.

Дехто думає, що вони – комунальники. Проте це не ЖЕДівці, територію в районі зупинки ЗБВ №7 прибирають люди, які вчаться жити заново. Вони живуть по пров. Шевченка 5а. Частину коштів на Центр адаптації в рамках програми «Турбота» виділяє міська влада. Не за спасибі – 4 години на день ті, хто проживає у Центрі, мають відпрацювати на благо міста. Навесні вони вигрібають листя, фарбують майданчики, під час снігопадів чистили під'їзди до будинків поблизу Центру. І все – без камер та журналістів. Цього разу нас запросили, бо кажуть: їх обізвали бомжами, і дехто з депутатів висловлюється проти фінансування Центру.

/Альона Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»
Хлопці влаштували збори, де були присутні і з нічліжної кімнати, і з кімнат адаптації. Вони реально зрозуміли, що в принципі вони могли розраховувати на владу, на державу, але коли їх обізвали бомжами – вони зрозуміли, що вони одягаються, якщо потрібен піар – будуть піаритися, але вони не хочуть, щоб Центр закрився. Вони просто висловлюють подяку тим бабусям, які їм приносять речі, тим людям, які їх підтримують/

/Олексій Омеляненко, проживає у Центрі адаптації БО «Світло надії»
Це допомагає нам не йти грабувати людей, а нормально жити, і приносити навіть користь. У нас тут колишні засуджені, алкоголіки, наркомани – ну всі групи оці вразливі, тут вони себе почуваються корисними, тому не йдуть на різні злочини/

Олексій із чотирма хлопцями був на комісії, усе чув, і навіть на диктофон записав. Образа з депутатських вуст зачепила за живе. Сирота-інтернатівець, про себе каже: мав житло, але його незаконно відібрали. Центр адаптації від «Світла надії» на сьогодні – єдиний заклад у Полтаві, куди можуть звернутися безхатченки.

/Олексій Омеляненко, живе у Центрі адаптації БО «Світло надії»
Клієнтом цього Центру може стати кожен, зараз життя таке.../

Стрічка новин