Державна пенітенціарна служба – на порозі реорганізації

Державна пенітенціарна служба – на порозі реорганізації. За словами начальника обласного управління Миколи Ісаєва, якщо до 2010-го року на Полтавщині було більше 210 тисяч засуджених, то нині – менше 70-ти. На часі – оптимізація мережі, а отже, на працівників служби очікує скорочення. Про це Микола Ісаєв розповів журналістам під час прес-конференції.

Для працівників Державної пенітенціарної служби настали не найкращі часи. У планах – скорочення штатів, адже кількість засуджених, які утримуються в установах виконання покарань, за останні кілька років зменшилася майже у 2,5 рази. За рахунок оптимізації штатів планують збільшити заробітну плату персоналу.

/Микола Ісаєв, начальник управління ДПтС у Полтавській області
Це буде і скорочення установ виконання покарань, мабуть, і чисельності персоналу, хоча вже зараз у нас некомплект десь 12%/

Зараз в області – 9 підрозділів державної пенітенціарної служби, понад 3400 засуджених відбувають покарання в закладах позбавлення волі, ще 3090 засуджені умовно. Відповідно до змін у законодавстві, один день утримання у слідчому ізоляторі рахується, як два дні позбавлення волі.

/Микола Ісаєв, начальник управління ДПтС у Полтавській області
Компенсація повинна бути, але повинен бути і диференційований підхід, а зараз просто рік за два і все! Ставимо ми питання одному засудженому: «Ти ідеш, а чи скоро повернешся?» Він усміхається і каже: «Скоро повернусь!» Розумієте, тут неоднозначно/

Засуджені, розповідає Микола Ісаєв, час-від-часу намагаються втекти із місць позбавлення волі та пронести на територію заборонені предмети. У 2015-му вилучили більше 1700 грн., майже 70 літрів алкоголю, 217 мобільних терміналів, понад 30-ть одиниць колюче-ріжучих предметів та 698 грам наркотиків. Був і випадок, коли через огорожу 69-ї колонії, що у Кременчуці, перекинули пістолет, але у руки засуджених він так і не потрапив. Водночас, торік за гарну поведінку заохотили понад 2700 засуджених, 20% тих, хто знаходиться за гратами, звільнили умовно-достроково, 110-м – замінили невідбутий термін покарання на більш м'який. Нині, говорить Ісаєв, постало і питання: Чи потрібне виробництво в установах виконання покарань? Адже закон дозволяє засудженим не працювати, якщо вони не хочуть. В той же час, держава фінансує установи не більше ніж на 40%, решта – гроші спеціального фонду, їх доводиться заробляти самотужки.

Стрічка новин