В Україні почали радіти з безплатної для населення повірки лічильників
З 1 січня 2016 повірку лічильників проводять за новим Законом «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до нього, зазначають у профільній організації, періодична повірка, обслуговування і ремонт побутових лічильників відбуваються за рахунок надавачів послуг, тобто підприємств, що забезпечують населення електро-, газо-, тепло- і водопостачанням. Однак, у «Полтававодоканалі» кажуть, що не все так просто. Наступне речення закону, яке мало хто дочитує, вносить багато корективів. Тож, хто оплачуватиме точність показів лічильників – дізнавалася Юлія Козіна.
Ще у 2014 Петро Порошенко підписав Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність». Нові норми набули чинності з 1 січня цього року. Однією з тих, яка турбує українців, є стаття 17 – повірка лічильників.
/Іван Кириленко, нач. сектору з оцінки відповідності записів і вимірювальної техніки ДП «Полтавастандартметрологія»
Відтепер всі роботи з обслуговування лічильників повинні проводитися коштом постачальника послуг. Їх же турботою, а ніяк не мешканців, є і своєчасна повірка лічильників/
Детально ця процедура описана в постанові Кабміну №474. Відповідно до неї, за місяць підприємство, яке надає послуги з постачання води, газу, електричної та теплової енергії, має повідомити споживача про необхідність повірки. Час її проведення обирає сам абонент.
/Іван Кириленко, нач. сектору з оцінки відповідності записів і вимірювальної техніки ДП «Полтавастандартметрологія»
Представник постачальника повинен пред'явити направлення на проведення робіт, коли він прийде робити демонтаж лічильника, і оформити акт демонтажу. На час проведення робіт з повірки чи ремонту повинен бути встановлений тимчасовий прилад обліку/
Відповідне підприємство і встановить прилад обліку після проведення перевірки. Однак, юристи «Полтававодоканалу» уже зазначають, що нове законодавство мало що змінило. У цій же 17 статті вказано, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів.
/Андрій Осадчий, нач. юридичного відділу КП ПОР «Полтававодоканал»
Окрім тарифу, у нас немає нічого. Тому, звичайно, що формулювання за рахунок підприємств, це означає те, що задля споживачів в плату за воду (водопостачання і водовідведення) має бути включено витрати на повірку лічильників води/
Нові тарифи з включеними витратами на повірку лічильників для полтавців досі не затверджені. Однак, точно відомо, що вони рано чи пізно зростуть для всіх споживачів.
/Андрій Осадчий, нач. юридичного відділу КП ПОР «Полтававодоканал»
Якщо на 1 майданчику живуть сусіди, в яких є лічильник, і в яких немає лічильника – тариф буде однаковий для всіх. Тобто, сусід, в якого немає лічильника, буде платити за сусіда, в якого є лічильник, і так далі. Тобто, це буде просто підвищення плати/
Доки відповідна вже розроблена постанова не прийнята, на комунальному підприємстві «Полтававодоканал» говорять, що не мають змоги здійснювати повірку засобів обліку води за власний рахунок. Полтавці мають робити це самостійно.