У Полтаві влаштували свято для дітей, які виховуються у сім'ях переселенців та учасників АТО

На Меланки у Полтавському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді влаштували свято для дітей, які виховуються у сім'ях переселенців та учасників АТО. В організації останнього допомагали працівники обласної бібліотеки імені Котляревського. Побували на заході і наші кореспонденти.

В обласній бібліотеці імені Котляревського на Меланки співали, водили хороводи і ліпили вареники. Усе – для дітей переселенців і учасників АТО, які проживають у Полтавському районі.

/Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
У нас 109 родин учасників АТО, а щодо переселенців, їхня кількість достеменно не відома, вони приїжджають і від'їжджають, але це понад 1,5 тисячі переселенців/

Представники даної категорії зізнаються: почуваються серед своїх на полтавській землі.

/Наталія Діда, приїхала з Луганська
Мабуть, тому ми не повертаємося додому, бо вважаємо, що тут морально легше жити/

У Полтавському районі стараються робити все можливе, аби родинам переселенців та учасників АТО жилося легше. Торік організували відпочинок 89 атовців та членів їхніх сімей у Новосанжарському медико-реабілітаційному центрі. Зараз проводять свята для дітей. Серед запрошених – і Ксенія Якутіна із Горлівки, яка із батьками і трьома братиками мешкає в одному із сіл району.

/Ксенія Якутіна, приїхала з Горлівки
- Раніше ми жили в квартирі, і вона була дуже маленька, і друзі у дворі були не дуже.
- А тут краще?
- Тут краще!/

Священик Михайло Лівіцький, який служить у храмі Ковалівки, – один із тих, хто взяв участь в організації свята для дітей. Допомагає отець Михайло і в освоєнні грантових коштів, які уряд Японії надав для українських переселенців.

/Михайло Лівіцький, священик
Це і забезпечення одягом та їжею, отримання статусу ВПО, соціальних пільг, які їм належать/

Цього разу організатори свята порадували дітей і дорослих майстер-класами, гуртом складали меню і ліпили вареники. Найкмітливіші отримали подарунки.

Стрічка новин