Українців чекає здорожчання пива, слабоалкогольних напоїв, горілки

Українців чекає здорожчання пива, слабоалкогольних напоїв, горілки, кріплених вин та шампанського. З початку цього року ставка акцизного податку зросла на декілька груп товарів. На спирт - в півтора рази, на пиво - вдвічі, на слабоалкоголку - втричі. Плюс здорожчають і цигарки.

З 1 січня 2016 року в Україні підвищуються ставки акцизного податку:
- на спирт – в 1,5 рази, та складе 105,80 грн. за 1 літр;
- на пиво – в 2 рази – 2,48 грн. за 1 літр;
- на слабоалкогольні напої міцністю до 8,5 відсотки – в 3 рази, і складе 211,59 грн. в розрахунку за 1 літр 100-відсоткового спирту.

/Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС Полтавщини
З 1 березня 2016 року підвищуються ставки акцизного податку на алкогольні напої, які маркуються марками акцизного податку - тобто міцністю вище 8,5 відсотки:
- на горілку та лікеро-горілчані напої - в півтора рази, та складе 105,80 грн. в розрахунку за 1 літр 100-відсоткового спирту;
- на кріплені вина та вермути - в 2 рази - 7,16 грн. за 1 літр напою;
- на вина ігристі, вина газовані, шампанське - в 2 рази - 10,40 грн. за 1 літр напою/

Незмінною ставка акцизного податку залишилась тільки на вина виноградні натуральні. Скачок акцизів призведе до підвищення цін на алкогольну продукцію. При цьому мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольну продукцію встановлюються Кабінетом Міністрів України, який зобов’язав це зробити у двомісячний термін.

/Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС Полтавщини
На 40% зросте специфічна ставка на тютюнові вироби. Адвалорна ставка залишається на попередньому рівні – 12 відсотків. Нововведенням є те, що Кабмін зобов'язаний встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби. Раніше було лише на алкогольні напої/

Стрічка новин