В останній день полтавці мають прийняти план виживання на рік, складений за дві ночі

Останній рейс у майбутнє: наздогнати передноворічний потяг, що від'їжджає, та застрибнути до вагону. Такі асоціації викликає бюджет майбутнього року Полтавської області. Стратегічний план життя фактично сформували усього за дві ночі. А народним обранцям також не можна збавляти обертів: у них залишився тільки один день, щоб прийняти фінансовий документ-2016. Чому так трапилось, чи знають достеменно самі депутати, за що у четвер голосуватимуть, і яким чином вони зможуть приглушити закіпання пристрастей у сесійній залі – дивіться у нашому наступному матеріалі.

Ялинка прикрашена, за 8 днів – Новий рік. А менш ніж за день – остання цьогоріч сесія обласної ради. Усі комісії збираються на спільне засідання – востаннє обговорити її порядок денний.
Обласна рада розглядатиме петиції та оприлюднюватиме результати поіменного голосування – такі зміни пропонують внести до регламенту роботи органу. А крім цього, менше голосу пропонують з наступної сесії надавати громадським активістам.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Регламентом сесії 6 скликання було передбачено, що у цьому розділі можуть виступати представники громадськості. Ми зняли думку громадськості із питання «Різне». Громадськість може виступати із заявами тільки у першій частині сесії. І це передбачено 15 хвилинами/

Олександр Біленький говорить: це погодили з самими представниками громадськості. Але на спільному засіданні останні все-одно просять слова.

/Олексій Шаманенко, відповідальний секретар Громадської ради при Полтавській ОДА
Згідно навіть старого регламенту, при обговоренні питань для обговорення слово надає головуючий. Тобто, не виключається включення представників громадськості до обговорення питання. Це не заборонено/

Далі – головне: публічне представлення проекту обласного бюджету. Формували його на основі нині діючого законодавства та податкової бази.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
В доопрацьованому бюджеті на 2016 рік та поданому на розгляд Верховної Ради України для місцевих бюджетів передбачається цілий ряд нововведень, пов'язаний зі змінами податкового законодавства та децентралізації видаткових повноважень місцевих рад. За рахунок зазначених змін очікується збільшення надходжень до обласного бюджету з податку на доходи фізичних осіб порядка на 50 мільйонів гривень/

Бюджет сформований бездефіцитний, він збалансований повністю по доходах і видатках – звітують фінансисти. Але громадськість не вірить. Доводиться зізнаватись: план виживання області у наступному році формували під тиском термінів. Кабмін оприлюднив проект тільки 11 грудня. А до 25 область повинна затвердити свій фінансовий план.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Зараз відбувається формування проекту державного бюджету за двома сценаріями: на законодавчій базі нині діючі і Кабінет міністрів пропонує його зробити на зміненій податковій і законодавчій зміненій базі. Тому ми дуже стиснуті в оцих часових рамках. За дві ночі по суті робився бюджет/

Депутати ж говорять, що їм доведеться практично всліпу приймати цей бюджет. Бо вони не бачили його у дрібницях. Фінансисти обіцяють: на першій сесії у новому році, отримавши погодження держави, розподілятимуть кошти більш точно.
Сам бюджет Полтавщини-2016 прийматимуть обласні депутати уже в четвер.

Стрічка новин