Спільному засіданню постійних комісій обласної ради передували розгляди питань за галузями

Спільному засіданню постійних комісій обласної ради передували розгляди питань за галузями. Так під час роботи комісії з питань аграрної політики та земельних відносин говорили про реорганізацію у державних структурах. Які проблеми виникли на місцевому рівні у районах Полтавської області у зв'язку з низкою реформ в контролюючих службах, і як намагаються вийти із ситуації – у наступному сюжеті.

Їх служба ще у 2014 році офіційно ліквідована постановою Кабміну. І цей процес продовжується. Але, говорить представник Державної інспекції сільського господарства області, всі обов'язки виконують, і нині – в очікуванні новостворених органів.

/Ольга Гуз, перший заступник начальника Держінспекції сільського господарства в Полт.обл.
Насіннєвий контроль і сертифікація насіння будуть передані в Державну службу харчових продуктів. Ця служба створена у Києві, але не має територіальних органів. Ми в подальшому продовжуємо функції по насіннєвому контролю і сертифікації. По технічному нагляду не визначено, куди передаються функціональні обов'язки/

А контроль зернових культур взагалі упущений постановою. З 270 скоротились до 72 співробітників. Лабораторії – тільки у районах, де є в них потреба. Натомість розробили систему, за якою люди звертаються туди, куди зручніше. Зараз, говорять, проблем немає.

/Ольга Гуз, перший заступник начальника Держінспекції сільського господарства в Полт.обл.
Чисельність повинна бути з 1 листопада всього 40 осіб. Із низ 20 – соціально захищені – це декретчики та 2 учасника АТО. Люди знали таку ситуацію, що коштів на вивільнення немає. Мусили брати відпустки тарифні. Але ситуація налагодилась. Нам дозволили працювати у тій чисельності, яка є. До 1 січня, а з 1 січня нас залишається 70 чоловік/

Так заступник начальника відповідає на звернення представників Карлівського району перевести спеціалістів служби до району. У цьому, запевняють керівники Держінспекції, немає потреби. Робота продовжується без збоїв. Зараз в обласній раді говорять про те, як зберегти нинішнє становище.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Тут якраз нам треба утримати те, що є. Вони поставили такі умови. У нас кілька разів були такі перепалки щодо того, що була паралізована робота, я кілька разів намагався вийти на керівника – недоступний. Я говорив з першим замом Міністра: давайте ж і ви в кінці-кінців підключайтесь до цих справ/

Члени комісії з питань аграрної політики вирішили зібрати дані про роботу інспекції в усіх районах та з пропозиціями поїхати до Києва.

Стрічка новин