Екологічні проблеми області стали предметом розгляду профільної депутатської комісії

Екологічні проблеми області стали предметом розгляду профільної депутатської комісії. Зокрема обговорювали подання районних органів влади щодо заходів з охорони навколишнього середовища. 

Вперше екологічна комісія обласної ради збирається у цьому складі. Без зайвих слів її новоспечені члени пристають до роботи. На порядку денному – три питання. Перше – стосується фінансування природоохоронних заходів в області. До цього часу, говорить очільник профільного департаменту Ігор Піддубний, не всі райони визначилися із пріоритетними для себе напрямками роботи у цій галузі.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
Контрольна дата була 21 грудня. Станом на сьогодні тільки 13 районів надали відповідну інформацію. І в більшості своїй ці пропозиції, які надали, навіть не завжди головами райдержадміністрацій, не погоджені з головами районних рад, ні з місцевими громадами, що на сьогодні не прийнятим для Департаменту і ОДА/

Від того, як швидко райони подадуть необхідну інформацію про екологічні заходи у себе на місцях, залежатиме прийняття обласної Програми з охорони довкілля, розрахованої на 2016-2020 роки.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА
Ті заходи, які будуть передбачати співфінансування, бажано в розмірі не менше 30%, ті заходи, які стосуються майбутньої спільної власності обласної громади, а також ті заходи, які будуть вирішувати комплексні задачі, як приклад – розчистка пічки в тому місці, де є щорічне займання торфовищ/

Проте, зазначає голова комісії Ігор Горжій, перш ніж вимагати з районів проекти пропозицій, варто попрацювати із місцевими фахівцями над методологією процесу розробки та ухвалення екологічних програм.

/Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування
Провести їм відповідний лікбез або провести невеликий семінар. Розказати, які є постанови Кабінету міністрів, на які опиратися, що можна робити, що не можна. Людей в дійсності багато змінилося, які не розуміють, можливо, що потрібно робити, а ми їх мусимо навчити/

Відтак для фахівців відповідних структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади учасники засідання рекомендували провести тематичні навчальні семінари.

Стрічка новин