Кращі майстри народної творчості Полтавщини організували Різдвяну виставку

Кращі майстри народної творчості Полтавщини організували в обласній бібліотеці Різдвяну виставку. Ляльки-мотанки, глиняні вироби, писанки, форми для пряників – багато із представленого бачили за межами України. 

Наступного року тато і мама цієї дівчинки отримуватимуть стипендію Президента як майстри народної творчості.

/Євген Євтушенко, стипендіат Президента
- Я керамікою давно займаюсь, Лариса взагалі – дизайнер одягу. Але так вийшло, що звела нас доля, то й Лариса вже керамікою займається.
- Сімейна справа/

Їх посуд бачили далеко за кордоном. Ягелонський ярмарок у Польщі, виставки у Німеччині, не кажучи уже про українські та заходи місцевого значення. В обласній бібліотеці їх роботи разом з іншими роботами стипендіатів Президента – на традиційній Різдвяній виставці. Її щороку влаштовують книгозбірня та обласний осередок Спілки майстрів народного мистецтва України. Роботи молодих, проте досвідчених. Є таке, що тільки почало відроджуватися. Отакі форми для випікання пряників колись були чи не в кожній хаті. Зараз їх – по декілька екземплярів на цілу виставку, і не тільки у цій залі. На Полтавщині родина Маркар'янів – єдина, де відроджується забуте ремесло.

/Вартан Маркар'ян, майстер народної творчості
Це батько почав відроджувати пряничні дошки, я поступово почав допомагати деякі початкові елементи, а потім поступово завершувати роботу до кінця/

Полтаві є чим пишатися, кажуть майстри. Кожен 5-й стипендіат Президента – із нашого регіону.

/Алла Маркар'ян, голова Полтавського обласного осередку Спілки майстрів народного мистецтва України
Зараз майстрам дуже важко, вони соціально незахищені, вони не мають стабільної заробітної плати, лише те, що продається. Творчістю дуже важко заробляти/

Подавати кандидатури на стипендію Президента можуть спілки майстрів, музеї та управління культури. Вік стипендіатів – від 14 до 35 років. Вони мають володіти різноманітними художніми техніками, використовувати у творчості національний орнамент, народні інструменти, природні матеріали та вітчизняну сировину. Щомісяця стипендіати отримують близько тисячі гривень – залежно від ступеня майстерності. Поміч велика, кажуть майстри: на глину, на пензлі, на матеріали, з яких вийдуть нові шедеври.

Стрічка новин