У місті презентували нову книгу для дітей

Українська дитяча література поповнилася доброю книгою для маленьких читачів. Її автор – молода полтавська письменниця Тетяна Луньова презентувала у Галереї мистецтв свою нову книгу «Зайченятко У». На її сторінках на лісових героїв чатують різні випробовування, утім завдяки дружбі та доброті вони перемагають усі негаразди. Хто став ідейним натхненником цієї книги, знають наші кореспонденти.

День народження книги у Галереї мистецтв! Головний герой свята – маленьке Зайченятко У. Квіти та найтепліші слова цього дня приймає його книжкова мама – письменниця, педагог, перекладач Тетяна Луньова. Авторка зізнається: поштовхом до появи цього дитячого видання стало народження сина Михайла. Він «допоміг» і з концепцією книги, і з ім'ям головного героя.

/Тетяна Луньова, авторка книги «Зайченятко У»
Він прокинувся на прогулянці, і дуже голосно плакав, ніщо не допомагало, довелося брати його на руки. Це був перший раз, коли я взяла дитину на руки на вулиці. Він подивився навколо себе. У нього на обличчі був вираз зачудування, здивування. Він сказав: «У-у-у». Я думаю, це означало, який прекрасний світ, і ця книга виникла як захоплення тим, який прекрасний цей світ/

Ідейний натхненник Мишко став і першим читачем книги. Зараз, розповідає Тетяна Луньова, у свої три з лишком років має у ній найулюбленіші моменти.

/Тетяна Луньова, авторка книги «Зайченятко У»
Він обирає місце, де наближається розв'язка, де зрозуміло, що все буде добре, але ще не все добре. Він сідає, завмирає і слухає, переживає момент наближення, що все буде добре, і потім все добре. І в нього таке полегшення, така радість, і ми читаємо знову/

Загалом книга про Зайченятка У «технічно» розрахована для дошкільнят та дітей молодношого шкільного віку. Утім вона, зізнається авторка, може бути цікавою і дорослим. Пізнавальний зміст у ній доповнюють яскраві ілюстрації.

/Олена Гаран, член Полтавського обласного осередку НСПУ
Ця книга є не просто розважальною для дітей, не просто для того, щоб зайняти їх час, а насправді є такою книгою, яка навчає дітей, яка виховує в них добре ставлення до природи, один до одного/

Наразі ці книги поповнюють фонди бібліотек всієї України. У Полтаві, говорить пані Тетяна, плануються заходи у дитячих садочках та початкових класах шкіл, де авторка сама знайомитиме малечу з історією про Зайченятка У та його друзів.

Стрічка новин