Оперативні служби Полтавщини теоретично готові до надзвичайних ситуацій взимку

Оперативні служби Полтавщини теоретично готові до надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути взимку. Про це заявляють керівники області та відповідних структур. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися командно-штабні навчання, де відпрацювали варіанти ліквідації можливих критичних ситуацій.

До участі у командно-штабних тренуваннях залучили фахівців з усієї Полтавщини. З частиною спілкувалися безпосередньо в облдержадміністрації, а з частиною – через відеозв'язок. Обговорювали план дій на випадок надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Ми таким чином з'ясуємо, наскільки керівники здатні керувати підпорядкованими спеціалізованими службами, районами або департаментами чи управліннями/

Аби навчання пройшли результативно, розробили три варіанти можливих надзвичайних ситуацій. Все – наближено до реальних подій. Згідно з умовами вводних, фахівці Служби автомобільних доріг, поліції, медицини, енергетики та інші мали знайти вихід із того чи іншого критичного становища. Навчання пройшли без залучення техніки та спецзасобів. Лише теорія. Цього, запевняє заступник губернатора Роман Товстий, буде достатньо.

/Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА
Як показали на практиці, то всі служби справляються з завданнями. Тримати в тонусі ми їх повинні. Результати є. Перевірки з Києва доказують і навчання відбувалися, то гарні дають оцінки/

Загалом на Полтавщині, зазначає Віктор Стеблянко, взимку, крім пожеж та ДТП, можуть виникнути й інші види надзвичайних ситуацій.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Це опади, це налипання мокрого снігу, яке може призвести до знеструмлення. Також в зв'язку з погіршенням погодних умов різке збільшення захворюваності людей на ГРВІ та інші хвороби/

З початку року, розповідають рятувальники, сталося понад 3,5 тисяч надзвичайних ситуацій. Найбільше – пожеж (як техногенного характеру, так і в екосистемах) та дорожньо-транспортних пригод. 2 300 та 840 випадків відповідно.

Стрічка новин