В Полтаві презентували «Кайдашеву сім'ю» з нетиповими для класичного твору ілюстраціями

Шанувальникам української літератури рік, що минає, запам'ятається тим, що видавництво «Основа» випустило у світ «Кайдашеву сім'ю» Івана Нечуя-Левицького з нетиповими для класичного твору ілюстраціями. Усе – щоб привернути увагу читачів. Новеньку книгу в обласній бібліотеці презентували представники літературно-мистецького об'єднання «Magnum Opus».

На сторінках перевиданої цього року «Кайдашевої сім'ї» не побачиш звичних ілюстрацій, тут немає ні статних дівчат у народному вбранні, ні хаток під солом'яними стріхами. Ілюстраторка Лєра Схемка осучаснила класичний твір своїми малюнками, які вже охрестили «скандальними». На титульній сторінці, зокрема, зображені людські постаті з головами тварин. Такий собі натяк на героїв твору і сучасне суспільство.

/Людмила Власенко, заступник директора обласної бібліотеки ім.І.Котляревського
Я думаю, це цікаво, бо кожне покоління приносить щось нове в історію і культуру/

В обласній бібліотеці – багато видань з творами Івана Нечуя-Левицького, а тепер серед їх числа – і ця книга, яка побачила світ у цьому році. Презентувати її полтавцям взялися представники літературно-мистецького об'єднання «Magnum Opus».

/Катерина Ткаченко, одна із співзасновників літературно-мистецького об'єднання «Magnum Opus»
Є якісь шаблонні матеріали, які вивчають у школі в 10 класі, а ми хочемо, щоб, прийшовши на нашу лекцію, учні та студенти по-новому подивилися на Левицького і те, чого він досяг, чим він займався у житті/

У такому ж форматі видання презентують у Києві, Харкові та Львові.

/Роман Коржик, представник літературно-мистецького об'єднання «Magnum Opus»
Видавництво «Основа» взяло правильний курс, і потрібно рухатись у цьому напрямку: робити молодіжні, сучасні, або, як-то кажуть, хіпстерські ілюстрації, бо це привертатиме увагу до літератури, і до сучасної, і до класичної/

Повість Івана Нечуя-Левицького витримала випробування часом. Завдяки новеньким ілюстраціям, переконана молодь, вона знову стане популярною. До речі, вартість цієї книги – 200 грн.

Стрічка новин