Війна і мир очима дітей

Війна і мир очима дітей. З чого починається батьківщина, малювали полтавські маленькі художники. У Музеї військ зв'язку Збройних Сил України до Дня української армії влаштували конкурс дитячих малюнків патріотичного спрямування. Більше 300 образотворчих робіт та різноманітних поробок представили на розсуд журі юні митці. Оцінювала їх незвичайна суддівська колегія. Чому – дивіться у наступному сюжеті.

Музей військ зв'язку у Полтаві на кілька днів перетворився на справжню картинну галерею. Свої роботи тут демонструють учасники конкурсу дитячого малюнку, влаштованого до Дня Збройних Сил України. На папері маленькі художники дають відповідь на питання «З чого починається Батьківщина».

/В'ячеслав Єрмачков, начальник Музею військ зв'язку Збройних Сил України
Коли ми проводимо екскурсії у нашому музеї, то більше дітям розповідаємо, розповідаємо про війну, про традиції наших Збройних Сил, а ось сьогодні у цих малюнках, які представили нам діти, ми отримали відповіді на питання, які у ході екскурсії не завжди встигаєш поставити/

Цього дня на конкурсі працює журі.

/ІНТЕРШУМ
- Я чув, що ти малюєш дуже добре, так?
- Так!
- І тому тебе запросили оцінити роботи друзів.../

Трохи сором'язливо, 8-річний Влад Мартиненко розпочинає оцінювати виставкові роботи. Після кількох хвилин перегляду робить перші висновки.

/Влад Мартиненко, член журі конкурсу
На деяких роботах намальована війна, а на деяких – мир. Я б вибирав мирні роботи/

Не по-дитячому серйозні роботи учасників змушують і маленьких членів журі замислюватися над великою місією захисників України.

/Вікторія Уманець, член журі конкурсу
Захисник України в моєму розумінні – це людина, яка захищає країну, не жаліє свого життя, щоб захистити Україну, для цієї людини Україна – це батьківщина, це сім'я, це земля, де вона народилася/

Для таких сміливих бійців дитячі малюнки – велика мотивація, кажуть військові. Перебуваючи на Сході, вони неодноразово отримували такі приємні листи.

/Сергій Смірнов, начальник штабу 16 окремого мотопіхотного батальйону 92 окремої мотопіхотної бригади
Виходячи з того, що ми проходили службу цілий рік в 16 окремому мотопіхотному батальйоні, який виконував бойове завдання в зоні АТО, ми співпрацюємо з школами міста Полтави, з Батальйоном Небайдужих, і до нас регулярно надходили такі кореспонденції у вигляді листів і малюнків дітей/

/Наталія Драч, психолог 16 окремого мотопіхотного батальйону 92 окремої мотопіхотної бригади
Дитячий малюнок – це той найголовніший оберіг, який є на війні, і хлопці завжди носили з собою малюнки. У мене особисто в бронежилеті лежала така маленька лялечка-оберіг, зроблена дитячими ручками, тобто вона гріла душу, вона гріла серце. Це головне призначення цих малюнків/

Зігрівати серця бійців на Сході будуть і ці малюнки. Їх планують відправити туди після конкурсу. А автори кращих робіт, за його підсумками, кажуть організатори, отримають грамоти та солодкі сюрпризи.

Стрічка новин