3 грудня у світі відзначають День інвалідів

3 грудня у світі відзначають День інвалідів. Часто під час спілкування з людьми, які мають групу інвалідності, розумієш: це не вирок. Полтавка з кубинським корінням Марія-Крістіна – приклад цьому. Незважаючи на інвалідність, вона живе повноцінним життям, має родину і хоббі, якому присвячує весь вільний час.

Крістіна Гарсіа має інвалідність з дитинства. Через пухлину мозку у неї погано працюють права рука і нога. Незважаючи на це, жінка дуже активна, вона заміжня, має двох дітей і юридичну освіту, а ще – захоплення, без якого не мислить життя. Жінка займається рукоділлям, вишиває стрічками та виготовляє ляльки, які вже побували на виставках у Києві, Львові, і навіть у Чехії та Латвії.

/Крістіна Гарсіа
Це арт-лялька, нею гратися не можна. Ось це пап'є-маше, папір-клей, якщо трапляються хороші матеріали для волосся, ми, лялькарки, купуємо всі разом, потім ділимо на частини і клеїмо/

Свої навички Крістіна Гарсіа удосконалила у територіальному центрі соціального обслуговування Київського району. З відвідувачами закладу працюють майстри, навчають шити, вишивати, майструвати усе своїми руками.

/Тетяна Дубинка, заступник директора територіального центру соціального обслуговування Київського району
Той позитив, який вони отримують під час занять, допомагає їм боротися з хворобами, декому – відновитися, а комусь – і зовсім поправити здоров'я/

Їм не легко живеться, зізнаються люди з обмеженими фізичними можливостями. В першу чергу це стосується інвалідів-візочників. У світі все пристосовано для здорових людей, а не для них. Головне, говорять, – не впасти духом.

/Крістіна Гарсіа
Є два шляхи: або ти сидиш і нічого не робиш, можеш сам себе жаліти, плакати, пити... Або ти знаходиш собі віддушину і вкладаєш силу туди/

Крістіна обрала другий варіант. Вона – приклад того, як можна любити життя, незважаючи на його неприємні сюрпризи. Таких, як ця полтавка, говорять у центрі, багато: часто люди з обмеженими фізичними можливостями сильні духом і не складають руки перед труднощами.

Стрічка новин