Майже 15 млрд. 900 млн.грн. сплатили платники податків Полтавщини до бюджетів усіх рівнів з початку року

Майже 15 млрд. 900 млн.грн. сплатили платники податків Полтавщини до бюджетів усіх рівнів з початку року. У структурі платежів – податки на прибуток та на додану вартість, рентна плата за користування надрами, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Про це, а також втрату великих платників податків у зв'язку з реформуванням, йшлося на засіданні Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Полтавській області.

На Полтавщині бояться втратити потужних платників податків. Це пов'язано зі створенням центрального офісу з обслуговування великих платників та переходом їх на облік до Києва. Вже згодом у Харкові мають створити Полтавське управління спеціалізованої державної податкової інспекції, фахівці якої працюватимуть з даною категорією платників. Як наслідок, місцевий бюджет понесе багатомільйонні втрати.

/Олексій Нестуля, голова Громадської ради при ДФС у Полтавській області
Єдиний соціальний внесок в разі централізації в цих офісах найбільших платників податків буде сплачуватись не в місцеві, а в центральні фонди, а це – близько 20% млн.грн. Тому, у нас досить складне питання/

За словами Олексія Нестулі, потрібно працювати над створенням офісу великих платників податків у Полтаві.
Цього разу питання обговорювали на засіданні Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби. Представникам цього органу вже доводилось вирішувати серйозні проблеми. Кілька місяців тому, наприклад, відстоювали інтереси підприємців, занепокоєних введенням касових апаратів, поки що це питання відтермінували. На часі – нові виклики. Деякі зміни принесли гарні результати.

/Людмила Овчаренко, начальник координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС у Полтавській області
Про результативність запровадження електронного адміністрування ПДВ свідчить обсяг надходжень цього податку. За 10 міс. в бюджет надійшло 1,5 млрд. грн. від платників області. Такої цифри не мали ніколи, враховуючи попередні періоди/

За обсягом надходжень на 1-му місці – рентна плата, на 2-му і 3-му – податки на додану вартість та на доходи фізичних осіб. Найбільше коштів надходить від промислового комплексу, підприємств добувної промисловості та від розроблення кар'єрів.

Стрічка новин