У Полтаві оформлювати пільги атовцям на житлово-комунальні послуги будуть у форматі єдиного вікна

У Полтаві спростили процедуру оформлення пільг на житлово-комунальні послуги для учасників бойових дій на Сході України та сімей загиблих бійців. Відтепер отримати відповідні знижки від держави при сплаті за квартиру полтавці зможуть у так званому форматі єдиного вікна. Про ці нововведення йшлося на засіданні у нещодавно створеному Центрі допомоги учасникам АТО.

Раніше, аби отримати пільги на житлово-комунальні послуги, атовцям, які повернулися зі Сходу, та членам сімей загиблих необхідно було оббігати не одну інстанцію та установу. Нині цю процедуру у Полтавській області спростили.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соц.захисту населення Полтавської ОДА
Учасники бойових дій, сім'ї загиблих звертаються за одержанням пільг на житлово-комунальні послуги тільки в органи соціального захисту населення, надають заяву, паспорт, код, довідку з ЖЕДу ми самі беремо у відношенні пільговиків, свідоцтво про народження, якщо діти є неповнолітні, і на дружину, тому що пільги розповсюджуються і на членів сім'ї/

Працівники органів соціального захисту населення заносять всі необхідні документи до реєстру, та в електронній базі передають підприємствам-надавачам житлово-комунальних послуг.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Це формат єдиного вікна, який дозволить, по-перше, скоротити терміни, починаючи від отримання статусу учасників АТО і остаточних пільг, які сьогодні лежать у відповідальності держави та місцевих органів самоврядування, до остаточного отримання всіх пільг, які сьогодні виписані згідно законних нормативів/

Це нововведення посадовці обговорюють у приміщенні Центру допомоги учасникам АТО. Відтепер у 121-ій кімнаті облдержадміністрації учасники бойових дій на Сході України зможуть отримувати консультації у вирішенні соціальних, медичних, юридичних питань. Крім того – бути в курсі останніх змін у законодавстві. Очільник Центру Валерій Довженко відзначає: здебільшого нині атовців турбують питання, пов'язані з виділенням землі, пенсійним забезпеченням та їхніми пільгами на проїзд у громадському транспорті.

/Валерій Довженко, директор Центру допомоги учасникам АТО при Полтавській ОДА
Щоб убезпечити наших АТОвці, інтереси яких я представляю на рівні ОДА, я просив всіх АТОвців, які зіштовхуються з цією проблемою, безпосередньо звертатися до мене. При домовленності із Сергієм Миколайовичем ми надаємо номер рейса, перевізника, що даний факт мав місце бути, і вже розбираємося адресно/

На сьогоднішній день статус учасників бойових дій на Полтавщині отримали 3350 осіб. 47 чоловік мають посвідчення інвалідів війни.

Стрічка новин