Від початку року кількість злочинів на Полтавщині зросла на 23,5% у порівнянні з 2014

Від початку року кількість злочинів на Полтавщині зросла на 23,5% у порівнянні з аналогічним періодом торік. Про це на брифінгу повідомив прокурор Полтавської області Сергій Попов. Здебільшого їх складають злочини проти власності. Серед іншого, посадовець розповів про результати роботи органів прокуратури за дев'ять місяців поточного року.

Поточний рік в українській прокуратурі проходить під знаком реформування. До 15 грудня на Полтавщині мають ліквідувати 31 міжміську районну прокуратуру та створити п'ять місцевих. Попри ці прийдешні зміни, обласна прокуратура працює у звичайному режимі, звітує її очільник Сергій Попов. Полтавським журналістам посадовець розповів про криміногенну ситуацію в регіоні за поточний рік.

/Сергій Попов, прокурор Полтавської області
За 9 місяців на всій території України, а відтак, і на Полтавщині, це не секрет, відбувся ріст злочинності, зросла кількість злочинів проти власності, з яких майже 79% – це крадіжки, а також розбійні напади, вимагання, шахрайства/

Сплеск злочинності спостерігається і в середовищі неповнолітніх. Від початку року вона зросла на 73%. Повідомив Сергій Попов і про стан прокурорського нагляду за досудовим слідством в органах внутрішніх справ. Цього року питома вага направлених до суду обвинувальних актів – 4261. Також активно органи прокуратури за останні 9 місяців попрацювали над протидією корупції. Результат: 52 обвинувальні акти та майже 100% відшкодування збитків, завданих кримінальними корупційними правопорушеннями. З-поміж іншого Сергій Попов на брифінгу торкнувся «гучних» на Полтавщині справ. Серед останнього – позбавлення волі на шість років колишніх співробітників управління боротьби з незаконним обігом наркотиків.

/Сергій Попов, прокурор Полтавської області
В суді було наведено достатньо доказів того, що вказані працівники колишні правоохоронної системи займалися незаконним придбанням, перевезенням, зберіганням та збутом небезпечних наркотичних засобів. У правоохоронців колишніх було вилучено 50 гр макової соломки і більше ніж півкіло канабісу/

Поточного року, говорить Сергій Попов, за ініціативи прокурорів переглянуто понад 81% вироків та майже 70% ухвал місцевих суддів. Стосовно кожного третього обвинуваченого за наполяганням прокурорів ухвалені нові вироки апеляційного суду.

Стрічка новин