Полтавці не змогли здійснити волевиявлення на виборчих дільницях

Частина громадян не змогли здійснити волевиявлення на виборчих дільницях через стан здоров'я. Здебільшого - це люди похилого віку, які голосували вдома. Але, як з'ясувалося в ході виборів, до списків виборців, які мали голосувати за місцем перебування, потрапили не всі полтавці, які розраховували отримати цей сервіс.

88-річна Катерина Голинська пів дня чекала на представників виборчої комісії, щоб проголосувати вдома. Пенсіонерка вже три роки не залишає квартири через стан здоров'я. Розповідає: "Ще коли отримала запрошення на участь у виборах, зателефонувала за вказаним номером, аби сповістити про свою проблему."

/Катерина Голинська, не змогла проголосувати
Зателефонувала на дільницю, щоб прийшли і принесли мені додому бюлетені. Це було 2 тижні тому, але я не пам'ятаю число і хто мене приймав не спитала. Вона мене вислухала і сказала: "Добре, ми все зробимо"./

Але до Катерини Олексіївни із виборчої комісії так ніхто і не прийшов, син пенсіонерки Віктор Голинський почав з'ясовувати у чому справа.

/Віктор Голинський, син Катерини Голинської
Їй відмовили у цій послузі, мотивуючи це тим, що вона не фігурує в якихось списках. В списках виборчої кампанії вона є, а в списках людей, які обслуговуються вдома, вона не значиться./

Допомогти пенсіонерці у день виборів на дільниці не змогли. Видати бюлетень для голосування вдома, якщо виборця немає у відповідному списку, говорять, не мають права. Рідні старенької, розповідають, повинні були подбати про це питання заздалегідь.

/Віталій Ярошенко, голова виборчої комісії №531 226
- Наступного разу, щоб бабуся потрапила на вибори, потрібна довідка медичного закладу, потім з нею в Держреєстр прибути, зареєструватись і бабуся буде запрошена на наступні вибори.
- Що значить "в державний реєстр"?
- До Октябрської районної ради./

Загалом, лише по виборчій дільниці №531 226, що на Фрунзе, 141, у списку на голосування вдома - більше 30 осіб. На 12-ту годину половина з них вже віддали свій голос.

 Марина Молька

Стрічка новин