Із Полтавської виправної колонії №64 втекло двоє засуджених

Із Полтавської виправної колонії №64 втекло двоє засуджених, втікачів помітили і спіймали. Такою була легенда навчань, насправді ж в установі відпрацьовували дії особового складу. Тут пройшов семінар із першими заступниками начальників територіальних органів Державної пенітенціарної служби України.

У Полтавській виправній колонії №64 відпрацьовували дії особового складу варти та чергової зміни при здійсненні групової втечі. Згідно зі сценарієм, двом засудженим вдалося вибратися на свободу, але далеко від паркану з колючим дротом ув'язнені не втекли, їх помітили вартові.

/(Лайф)
Черговий стріляє, лунає кілька пострілів/

Затримувати втікачів допомагали службові собаки. Завдяки своєму гострому нюху і вірній службі ось уже 7 років вівчарка Ліза щодня має смачний пайок.

/Олександр Васюта, молодший інспектор-кінолог Полтавської виправної колонії №64
- Ця собачка поки що нас не підводить, завжди по сліду добре йде. Ми з нею постійно в караулі, заступаємо на службу разом, на цілу добу.
- Це ваш напарник.
- Так/

У виправних колоніях такі пси стоять на варті по всьому периметру установи, є і розшукові собаки та ті, які перевіряють вантажі. При застриманні втікачів чотирилапі – незамінні помічники. Тим більше, втечі час від часу трапляються, і працівникам Державної пенітенціарної служби потрібно бути на готові. Цього разу навчальний семінар провели для перших заступників начальників обласних управлінь.

/Микола Ільтяй, директор Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України
У нас за останні 1,5 місяця відбулося 6 спроб втеч з-під охорони, трьом засудженим вдалося втекти, двом – у Запорізькій області і одному – у Київській області. Тих двох ми затримали швидко, в той же день. А в Київській області до цього часу засуджений не затриманий/

Влітку ніч коротка, тож здійснити втечу складніше. Нині ж і взимку, навпаки, і засуджені цим користуються.

/Микола Ільтяй, директор Департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю за виконанням судових рішень ДПтС України
В результаті застосування зброї 2-х засуджених смертельно поранено. Ми проводимо із засудженими роз'яснювальну роботу, втеча з-під охорони – суспільно небезпечне явище, і в першу чергу – для наших засуджених. Коли засуджений лізе на вартового і хоче заволодіти зброєю, потім він з нею невідомо що зробить, то ми застосовуємо зброю/

Профілактичні заходи, зокрема, навчальні семінари, як зазначалося, дають результати: цього року втеч із установ позбавлення волі було менше, ніж торік.

Стрічка новин