В неділю автомобілісти України відзначають своє професійне свято

В Полтаві зареєстровано близько 87 тисяч транспортних засобів – автомобілів, автобусів, мотоциклів. У неділю їх водії відзначатимуть своє професійне свято – День автомобіліста. Перевізники займають одну з найчисельніших віх у цій галузі. Які проблеми сьогодні турбують власників маршрутів та наскільки важко займатися перевезенням пасажирів, дивіться у нашому сюжеті.

Наталія Калениченко з 2002 року займається перевезеннями. Пригадує: розпочинала бізнес з Газельки.

/Наталія Калениченко, перевізник
Часи були нелегкі. На роботу ходили, заробляли по 100 гривень, і вирішили спробувати себе в галузі перевезень, бо за кермом з самого дитинства. Вся сім'я. І діти теж за кермом/

Зараз обслуговує 8 маршрутів, основні – Полтава-Шишаки, Полтава-Диканька. Автопарк складається з 15 машин. Аби придбати новий автобус, необхідно наполегливо працювати, оскільки за останні 3 роки вартість «Еталону», який випускає Бориспільський автозавод, зросла в 10 разів. Зі 175 тисяч гривень – до одного мільйона ста тисяч. Та не лише це турбує полтавських перевізників – завищені ціни на пальне, масла, гуму, зменшення пасажиропотоку через фінансову кризу. Та найбільша проблема – погані дороги. Якщо центр підлатали, то околиці залишають бажати кращого.

/Наталія Калениченко, перевізник
Особливо шматок від Зіньківського переїзду і до Побиванки. Ями вже величиною лягають два колеса. Ніхто їх там робить не збирається/

З проблемами полтавських перевізників вже встиг ознайомитися новопризначений начальник управління інфраструктури облдержадімінстрації Олександр Бєліков.

/Олександр Бєліков, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
Облдержадміністрацією готується ряд заходів, щоб і нелегалів було поменше, і дороги стали кращими. Про це розкажу пізніше. Зараз готуються документи. Тому з часом і перевізники, і мешканці області все це побачать і почують/

Цікаво почути і побачити, як вирішаться ці проблеми, і водію Анатолію Деменку. Сьогодні йому 76 років. Він пенсіонер. Водієм пропрацював майже півстоліття. Зараз машини вже немає, але пригадує, як йому трудилося за кермом.

/Анатолій Деменко, водій
Починав з вантажної машини, потім на легковій, на автобусі. Добував для країни газ в Новому Оренгої/

В Полтаві зареєстровано близько 87 тисяч транспортних засобів – автобусів, автомобілів, мотоциклів. Їх власники 25 жовтня відзначають професійне свято – День автомобіліста. За останні три роки, за інформацією ДАІ, новоспеченими керманичами, які отримали посвідчення водія, стало майже 30 тисяч полтавців.

Стрічка новин