ДАІ наполегливо звертається до водіїв з проханням «перевзути» свої автівки

Державтоінспекція Полтави наполегливо звертається до водіїв з проханням «перевзути» свої автівки. Нагадують: їздити в холод на літніх шинах – небезпечно. В такій ситуації зростає ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди. Які ще маніпуляції слід провести з автомобілем ближче до зими, нагадають наші кореспонденти.

Дмитро Кустуров – автомобіліст зі значним стажем. Під час їзди, розповідає, намагається дотримуватися необхідних Правил. От і зараз приїхав на шиномонтаж, аби незадовго до зими «перевзути» свій Ланос.

/Дмитро Кустуров, водій
Похолодало вже, і властивості літнього гуми вже не ті. Збільшується гальмівний шлях. Вона стає твердою, і вже небезпечно на ній їздити, чим на зимовій/

Те, що зробив Дмитро, схвалює начальник ДАІ міста Олександр Крайник. Говорить: «перевзуватися» можна, коли надворі температура +5-7 градусів. Але здебільшого водії чекають до останнього.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Зачасту наші водії перевзуваються, коли вже день чи два йде сніг, і при перших снігопадах, як правило, більше 15 ДТП стається/

А зазвичай, зазначає Олександр Крайник, стається 6-7 аварій. В осінньо-зимовий період мокра дорога та опале листя – звичне явище. Їдучи такими шляхами на літній гумі, щеплення колес з проїзною частиною набагато менше, ніж із зимовими шинами. Відтак ризик аварії збільшується. Та крім зміни гуми, ближче до зими слід провести ще ряд процесів, розповідають фахівці.

/Анатолій Солодовник, технічний директор ТОВ «Аикон-авто»
Перед початком зимового періоду перевірити обов'язково акумулятор, гальмівні системи, підвіску автомобіля, двигун автомобіля. Також склоочисники, охолоджуючу, омивну рідину/

Рекомендують провести діагностику двигуна та діагностику підвіски. Кожна коштує 90 гривень. Змінити ж шини можна в середньому за 200 гривень на іномарках та за 150 – на автомобілях економ-класу. В Україні штрафу за їзду на літній гумі взимку немає. А ось деякі країни-сусідки з минулого року ввели санкції. Про це варто знати тим, хто збирається перетинати на автомобілі кордон Білорусі, Росії чи Казахстану. Там використання зимових або «всесезонних» покришок з 1 грудня по 1 березня обов'язкове.

Стрічка новин