Свідоцтво про народження відтепер видаватимуть прямо у пологових відділеннях

Міністерство юстиції України запровадило новий сервіс. Відтепер свідоцтва про народження дитини видаватимуть прямо у пологових відділеннях. Поки що нововведення діє лише в обласному перинатальному центрі, але вже за кілька тижнів його обіцяють поширити на всю область.

Новоспечені батьки Вадим та Інна Бабченки – одні з перших, хто отримав свідоцтво про народження дитини у стінах лікарняного закладу.

/Інна і Вадим Бабченки, молоді батьки
- Звичайно, це плюси, бо нам менше роботи, можна сказати.
- Зручно, швидко, можна отримати свідоцтво, не турбуючись.
- Тяжко зараз з документами, багато клопоту, а так нам просто прийшли, дали в руки і все/

Видача свідоцтв про народження у пологових відділеннях – новий сервіс Міністерства юстиції України. Поки що нововведення діє лише у 6-ти регіонах, Полтавщина – серед них. Першопрохідцем став обласний перинатальний центр. Тут вручили перший важливий документ 11-ти малюкам.

/Ірина Пашко, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області
Плануємо у майбутньому поширити це і в інших пологових, поки що це перинатальний центр. Разом ми зможемо отримувати і оформляти документи, не відходячи від місця, де було народження дитини/

У перинатальному центрі документи орієнтовно прийматимуть у вівторок та суботу, передбачається, що цього ж дня і видаватимуть. Для надання цих послуг у пологових відділеннях області облаштують окремі кімнати.

Стрічка новин