«Привіт» від військових отримала родина переселенців

«Привіт» від військових отримала родина переселенців. Сім'я із чотирма дітками втекла від обстрілів із Горлівки до Полтави близько року тому. Днями їм передали подарунки від 17-ої бригади, яка дислокується якраз там, де вони проживали. Як так вийшло – знають Олена Ляшенко та Сергій Сепітий.

Допомогу від військових із 17 бригади привезли до Полтави стоматологи. Вони лікували бійцям зуби, і воїни віддячили ящиками тушонки та сгущеного молока. Лікарі вирішили віддати це родині із чотирма дітками, яка вимушено переїхала із Горлівки.

/Ірина Каптур, волонтер, стоматолог
Вирішили, якщо допомога, то хай вона буде тим, кому дійсно потрібна. Тим більше, що Горлівка-хлопці і Горлівка-люди, які вимушені тут жити. Хочу додати, що коли допомагають підприємці, наприклад, із Юрівки, і я бачу, що не так уже там погано на передку, я їм кажу: можна я віддам тим, кому потрібніше тут. Я думаю, цим діткам крупи також будуть потрібні/

/ІНТЕРШУМ
Ось це – кущик м'яти, оце другий, а оце найменший. Ось тут цибуля, її більше, ніж здається/

Данилку всього 9, але він уже відповідальний за город. Хлопчик має іще двох братиків та сестричку Ксенію. Вона – найстарша дитина Андрія та Олени Якутіних, яким довелося тікати з рідного міста на Донеччині, коли почалися обстріли.

/Ксенія, приїхала із Горлівки
Тато працює на телебаченні, і він чув, що до Горлівки швидше за все дійде/

Коли стрілянину уже стало чутно та видно падаючі збиті літаки, вони за три дні зібралися і виїхали. По інтернету знайшли у Полтаві житло, спочатку оселилися на Леваді, там же дітки пішли до 17 гімназії, потім довелося переїхати у Тахтаулове. Ксеня, Данило та Ваня о 5.30 ранку уже на ногах – щоб не спізнитися до школи.

/Я добираюся маршруткою, потім тролейбусом, до речі, ще перед маршруткой я хожу отак кілометр/

Напрочуд відкриті, діти кажуть: уже не сумують за Горлівкою.

/Данило Якутін, приїхав із Горлівки
Там дерев немає, ні на чому лазити, і там місто. Все/

А мама Олена зізнається: у Полтаві вони назавжди.

/Олена Якутіна, приїхала із Горлівки
Ось ця війна, що розгорнулася, вона стільки ненависті розпалила в людях, тих, яких я знала, і тих, яких не знаю. Просто слідкуєш за цим всім... Але не тільки ненависті, але не тільки ненависть, але відкрилися джерела доброти у людей. І наша родина в Полтаві відчула, наскільки люди можуть бути добрими/

Вони уже вивчили українську, Ксеня розповіла, що в Горлівці такого уроку не було. А ще збираються повісити у дворі синьо-жовтий прапор.

Стрічка новин