У Художньому салоні відкрили посмертну виставку Валерія Боняківського

Рік тому під Донецьким аеропортом загинув полтавець Валерій Боняківський. Наш земляк служив у складі добровольчого батальйону Правого сектору, але 16-го жовтня його життя обірвалось. У Полтаві Валерія Боняківського багато хто знає як художника. Будучи льотчиком-винищувачем, він написав десятки картин, частину з них презентували на виставці, присвяченій пам'яті загиблого.

Полтавець Валерій Боняківський – випускник Ворошиловградського вищого військового авіаційного училища, художньої освіти у нього не було. Щоправда, у дитинстві він закінчив Полтавську художню школу, і в подальшому не припиняв займатися малюванням. Роботи Боняківського є у приватних колекціях багатьох країн світу, нині ознайомитись з ними можна і в Полтавському Художньому салоні. Тут відкрилася посмертна виставка художника, який загинув під Донецьким аеропортом 16 жовтня 2014 року.

/Марія Пурас, донька В.Боняківського
За життя у нього було багато виставок, адже картини гарні, а зараз це велика шана, люди приходять і захоплюються його картинами/

У Велерія Боняківського, життя якого обірвалося так раптово, залишились мати, три доньки та онук. Окрім рідних, на відкриття виставки до Художнього салону прийшли друзі і знайомі загиблого. До речі, Валерій Боняківський пішов в АТО добровольцем. З розповідей близких, у нього було загострене відчуття справедливості.

/Олена Андрієвська, голова спілки шанувальників польської культури «POLONIA»
Завжди готовий був прийти на допомогу, це було характерно для нього. Далеко не кожна людина так рішуче йде в наступ на проблеми, які виникають/

Знав Валерія Боняківського і Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, щоправда, їхнє знайомство було не довгим.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
Дуже прикро, що ми втрачаємо талановитих людей, але позитивно те, що ми їх втрачаємо під час звершення подвигу/

Відколи розпочалася неоголошена війна на Сході України, у ній загинуло більше ста полтавців.

Стрічка новин