Чи потрібен Полтаві спортивно-видовищний комплекс вартістю 400 мільйонів гривень?

Будівництво спортивно-видовищного комплексу в Авіамістечку – прояв гігантоманії, вважає міський голова Полтави 2006-2010 років Андрій Матковський. За словами експертів, цей масштабний проект обійдеться полтавцям у 400 мільйонів гривень. До речі, свого часу міська рада під керівництвом Матковського виступала проти цього проекту якраз через його дороговартісність та непотрібність для жителів міста. Але обласна влада все одно почала будувати комплекс. Через кілька років виявилося, що бюджет області його «не потягне», і недобудову передали на баланс міста. Останні 5 років будівництво пустувало. За кілька місяців до виборів Олександр Мамай пообіцяв добудувати комплекс. Та чи потрібен такий гігантський спортивний об’єкт місту – далі у нашому сюжеті.

Будівництво цього спортивно-видовищного комплексу в Авіамістечку ініціював колишній губернатор Полтавщини Валерій Асадчев. Тодішній міський голова Андрій Матковський від самого початку був проти. Причин, пояснює, кілька, і всі їх вміщує поняття «гігантоманія». За словами Андрія Всеволодовича, вартість цього довгобуду – майже 400 млн.грн. – захмарна сума для Полтави, адже кошти нині спрямовують саме з міського бюджету.

/Андрій Матковський
За ці кошти можна було побудувати 40 дитячих поліклінік чи 40 дитячих садків. Ми ж маємо черги до дитсадків, але нам не треба 40, нам треба тільки 3. Ці кошти ми повинні пустити на ремонт тротуарів, дахів, під'їздів, навести порядок в місті і знову організувати нормальну роботу транспорту/

5 років тому бюджет міста був 500 млн.грн., говорить Андрій Матковський, нині – понад 1,5 млрд. У 2009-му році в Авіамістечку за рік звели дитячу поліклініку, витративши 10 млн.грн. Щодо спортивно-видовищного комплексу, наголошує, майже аналогічна сума пішла лише на сваї. І справа не у величині басейну, він не стане найбільшим в Україні, значну частину площі займуть об'єкти інфраструктури, зокрема, зала для глядачів, які стежитимуть за ходом змагань.

/Андрій Матковський
Якщо я стану мером, ми припинимо це будівництво, але не для того, щоб у нас був довгобуд, а щоб зробити новий проект, порадитись з людьми і до кінця 2016 року спорудити за кілька млн. звичайний спорткомплекс з басейном, щоб жителі Київського району тут плавали, відпочивали/

Мешканці Авіамістечка давно звикли до цього довгобуду і майже не звертають на нього уваги. Кілька років він стояв пусткою, нині ж будівельні роботи відновили.

/Бліци
- Тут дітям немає вакцини безкоштовної, бо наші чиновники сидять і планують такі комплекси, а діти страждають.

- Великої нагальності, вважаю, немає, може б треба було, але якби не такі великі кошти на нього витрачали, може просто треба реставрувати «Спартак», я так рахую.

- Люди ходять напів голі і напів голодні, а ми за 400 млн. будуємо спортивний комплекс (знизує плечима)/

До речі, до будівництва Матковський за своєї каденції таки долучився. На прохання жителів мікрорайону, він доручив зробити дорогу із бетонних плит, яка проходить повз будмайданчик.

Стрічка новин