Брат екс-начальника ДАІ області вимагає повернути йому 6 мільйонів гривень

Брат екс-начальника ДАІ Полтавщини Петра Блажівського зберігав близько шести мільйонів гривень на орендованій квартирі. Правоохоронці їх вилучили у ході проведення слідчих дій минулого року. Тоді колишнього очільника Державтоінспекції арештували за підозрою у вимаганні хабарів. Сьогодні відбулося чергове засідання у цій справі.

Судові засідання по справі Петра Блажівського, якого обвинувачують у вимаганні та отриманні хабара, вийшли на фінішну пряму. Зі строни захисту та обвинувачення вже допитали майже всіх свідків. Цього разу на засідання запросили слідчого прокуратури, який у грудні 2014 року вів справу екс-начальника ДАІ.

/Антон Гонжак, свідок
- Які правові підстави були для проведення саме вами, слідчим прокуратури Полтавської області, Гонжаком Антоном Ігоровичем, наступних слідчих дій? Тобто проведення обшуку в лікарні.
- Правова підстава - це доручення начальника слідчого відділу.
- Ви бачили це доручення?
- Кримінально-процесуальним кодексом не передбачено, яким чином він має доручати. Але підстав не довіряти своєму керівнику немає/

Ще один свідок – рідний брат Петра Блажівського Ярослав. Він вимагає повернути близько 6-ти мільйонів гривень, які правоохоронці вилучили з орендованої квартири, де проживав посадовець. Ці гроші, стверджує Ярослав Блажівський, належать саме йому. Чоловік мав валютні рахунки в одному з банків. Потім вирішив їх закрити.

/Ярослав Блажівський, свідок
Близько 6 мільйонів переведені валютні кошти. Це була 141 тисяча євро 248 тисяч доларів. Крім відсотків. Ці кошти я перевів у гривні, а відсотки я отримував у валюті/

Користувалися грошима спільно, оскільки Петро Блажівський не знімав коштів із зарплатної картки.

/Ярослав Блажівський, свідок
У нас була коробочка картонна, і там були гроші на витрати. Рідні брати. Я поклав туди, і ми використовуємо/

Наступний свідок – син Петра Блажівського Сергій. Він був безпосередньо присутній у палаті, коли здійснювали обшук. Після тих подій, зазначають захисники, хлопець лікувався у психіатра. Сам же день затримання пригадує уривками.

/Сергій Блажівський, свідок
- Чемодан, портфель чорного кольору чий був у палаті?
- Я знаю, що в батька є чорний портфель, але я не пам'ятаю, був тоді, чи ні. Я не пам'ятаю/

Не пам'ятає і те, чи викидав батько портфель з грошима у вікно, та які особисті речі були при ньому. Загалом у справі залишилося допитати двох свідків та обвинуваченого Петра Блажівського. Наступне засідання призначене на 23 жовтня.

Стрічка новин