У місті реалізували проект із комплексної реконструкції об'єктів теплопостачання

У Полтаві міжнародні фінансові організації допомагають у реалізації проектів комплексної реконструкції об’єктів теплопостачання міста. Впродовж цьогорічного міжопалювального періоду завдяки коштам та безпосередній участі європейських партнерів обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» вдалося реконструювати котельню у центральній частині міста за адресою Фрунзе, 48. Більше того – до цього завдання фахівці підійшли комплексно – реконструкції зазнала як сама котельня разом із її тепловими мережами, так і частина системи внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, котрі отримують послуги від неї. Про результат першого у Полтаві позитивного досвіду співпраці комунального підприємства із міжнародними фінансовими організаціями – дивіться далі.

Ще у березні 2012 року обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» взяло участь у відбірковому конкурсі і було визначено одним з десяти підприємств комунальної теплоенергетики України, яке отримало право реалізувати комплексний демонстраційний проект із реконструкції об’єктів теплопостачання міста, значною мірою – за кошти Північної екологічної фінансової корпорації NEFKO та Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA. Знайомство з інвесторами, переговорний процес та, власне, укладання угоди про співпрацю вилилося у реальну реконструкцію однієї з полтавських котелень. За попередніми підсумками сторін, вона обійшлася у понад 590 тисяч євро.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Це кредитнні кошти NEFKO – 235 тисяч євро, це грантові кошти фонду SIDA – 235 тисяч євро, і власні кошти підприємства – 121 тисяча євро. Кредит надається на умовах 8 років, з них перший рік – це пільговий період, тобто, поки впроваджується проект, ми не сплачуємо тіло кредиту, погашаються лише відсотки/

Кредит на підприємстві планують погашати виключно за рахунок отриманої економії від зменшення обсягів споживання природного газу і електричної енергії та оптимізації роботи самої котельні.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Кредитні кошти використані на заміну всього котельного обладнання, встановлені сучасні котли з ККД 95%, замінено насосне обладнання, встановлена сучасна система автоматизації. Це дозволяє експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу, і автоматично підтримувати температуру теплоносія в залежності від погодніх умов/

Крім цього, комплексний підхід до роботи дозволив комунальникам здійснити заміну мереж, тим самим зменшуючи можливі втрати теплової енергії при її транспортуванні. Разом з тим, встановлення 10 повністю автоматизованих індивідуальних теплових пунктів дозволить уникати так званих «перетопів», особливо – на початку та наприкінці опалювального періоду. Це має істотно скоротити обсяги споживання теплової енергії безпосередньо у споживача. Досягається зазначена економія за рахунок регулювання обсягів споживання теплової енергії залежно від температури зовнішнього повітря та орієнтуючись на оптимальною температуру повітря у приміщеннях. Один із них вже успішно функціонує у гастроентерологічному відділенні дитячої обласної лікарні, що розташовується поруч з котельною підприємства – по вулиці Фрунзе, 46-А.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Автоматично контролює температуру теплоносія, та в разі необхідності закриває або відкриває регулятори, при цьому змінюється кількість води, яка повертається в системі опалення, або яка надходить безпосередньо зі сторони теплообмінника. Внаслідок цього підтримується температура в приміщенні постійно, незважаючи на зміну температури зовнішнього повітря/

Виконати ж «повне перезавантаження» котельні по Фрунзе, 48 у рекордні, як для такого проекту терміни – протягом цьогорічного міжопалювального періоду, стало можливим виключно за рахунок професіоналізму трудового колективу підприємства, його менеджменту та плідній співпраці із підрядними організаціями і європейськими партнерами, – наголошують полтавські теплоенергетики. Наразі підприємство не втрачає зв'язок зі своїми європейськими партнерами, адже ті продовжують надавати консультації із впровадження проекту.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Це досвідчені люди, які мають досвід роботи в Європі і в Україні, нам дуже комфортно з ними працювати, ніяких питань, нарікань з нашого боку не було. Вони постійно здійснюють моніторинг впровадження проекту, минулого тижня приїжджали зі Швеції – це шведський консультант AF Industry/

Ще один проект співпраці підприємства із міжнародними фінансовими організаціями, щоправда, набагато більший за своїми масштабами, перебуває на рівні обговорення й узгодження. Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» контактує із 2012 року, готовий на досить вигідних умовах вкласти кошти у модернізацію найбільшої котельні міста, що по Ціолковського, 36, котра забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину обласного центру. Наразі очікується остаточне погодження проекту на місцевому рівні.

Стрічка новин