Полтавці відзначили День білої тростини із зав'язаними очима

Написати заяву чи знайти вхід до театру із зав'язаними очима – незвичайною акцією у Полтаві відзначили Міжнародний день білої тростини. У самому центрі міста пересічним полтавцям пропонували на собі відчути труднощі, із якими зіштовхується людина з обмеженим або втраченим зором в повсякденному житті. Бачила це наша знімальна група.

Сергій намагається скласти заяву із зав'язаними очима. Літери стрибають по паперу і зміст написаного втрачається вже на другому слові.

/ІНТЕРШУМ
Говорить: «Важко!»/

Написати кілька речень чи намалювати квітку – елементарні на перший погляд завдання ускладнюються в рази, коли виконати їх треба навпомацки. Навіть спроба впізнати на дотик просту ілюстрацію з дитячої книжки чи знайти вхід до добре знайомого приміщення театру виявляється практично неможливою, якщо очі зав'язані шарфом. Це вже за кілька хвилин розуміють полтавці, які взяли участь в акції, присвяченій Міжнародному дню білої тростини. Саме 15 жовтня у всьому світі проходять подібні заходи, які дозволяють здоровим людям відчути себе на місці тих, хто не може «зняти шарф з очей». Головна мета акції у Полтаві – в черговий раз привернути увагу до проблем незрячих і слабозорих. Навчити громадськість помічати та допомагати таким людям. Наприклад, супроводжувати в місті.

/Марина Бабець, голова Полтавського обл. осередку ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Будемо інструктувати про те, що не треба чіпати, не треба хапати, треба у людини питати, як їй краще, чи потрібна взагалі людині допомога. Бо іноді людина добре знає, і час чийсь не потрібний для неї, а іноді дуже потрібний. Але дуже гарно, коли люди звертають увагу на вулиці на таких людей, і пропонують свою допомогу, звичайно/

На жаль, недостатньо звертає увагу на проблеми інвалідів по зору муніципалітет, констатує Марина Бабець. Говорить, для людей із порушеннями зору Полтава доступна частково, для незрячих – майже закрита зона.

/Марина Бабець, голова Полтавського обл. осередку ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Зараз у нас є дві істотні проблеми: міська влада встановила 5 нових світлофорів, але на зупинці 23 вересня він комусь набрид – його чомусь вимкнули. Люди тільки відчули якесь полегшення, і знову те саме. І друга проблема – гарні зупинки ставлять... чорні. Я вже зіпсувала пару окулярів об цю зупинку, а це 400 гривень. Вибачте, не одна я така буду, і не одна дитина розіб'є об неї лоба/

Потрібна обов'язкова жовта попереджувальна смуга на зупинці на рівні обличчя людини. Це саме стосується і сходів, входів у ліфти, перонів вокзалів тощо, які також мають бути оснащені спеціальними позначками для людей з порушеннями зору.

Стрічка новин