Молодий та амбітний художник Дмитро Білокінь презентував свою персональну виставку

Авторська техніка та експериментальні прийоми – молодий та амбітний художник Дмитро Білокінь презентував у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського свою персональну виставку. Вона увібрала в себе здебільшого свіжі роботи митця.

Дмитро Білокінь – представник когорти молодих полтавських художників. Він із тих, хто не боїться експериментувати та шукати у своїй творчості нові прийоми.

/Денис Городничий, колега і друг Дмитра Білоконя
Дійсно людина творча, справжній творець, художник, і вважаю, що він заслуговує більшої уваги. Це такого рівня роботи: самобутні, несхожі, як на мене, дійсно своєрідні, своєрідна творчість. Він себе знайшов і рухається правильним напрямком/

Відкриття своєї третьої персональної виставки автор присвятив Дню українського козацтва та святу Покрови Пресвятої Богородиці. Центральна картина експозиції має назву «Під вічним покровом».

/Дмитро Білокінь, автор виставки
У мене таке вирішення було, тому що я бачу трохи по-сучасному ще, але все ж таки я не хотів зовсім «ламати» образ Богородиці, і вирішив зробити хрест в основі і покров сам стилізувати, як хрест, і там, звичайно, козаки. Вони дивляться з глибини віків на покоління молоде/

Більшість виставкових робіт – нові, їх вперше художник представляє широкому загалу. Наприклад, ці пейзажі Дмитро підгледів дорогою до майстерні у районі Рогізної, біля підніжжя Монастирської гори.

/Дмитро Білокінь, автор виставки
Оці ліхтарі одинокі, вони світять на дерева. Осінню виникає таке відчуття, хочеться написати, зробити так, як я люблю у вільній манері працювати. І матеріал для цього використовувати такий. Там дуже багато шарів фарби, а потім, поки вони не висохли, вони процарапуються, потім знову фарба наноситься, потім знову процарапується/

Левову частину часу, каже Дмитро Білокінь, нині займає кераміка. Нею він захопився ще у роки навчання в університеті. У цих роботах художнику вдається поєднувати і живопис, і графіку, а також випробовувати власні авторські прийоми створення фактури майбутнього декоративно-ужиткового посуду.

Стрічка новин