У Полтаві висаджували «дерева миру»

У Полтаві висаджували «дерева миру». Наше місто приєдналося до цієї всесвітньої ініціативи у неділю. Організували масове висаджування вишень та слив активісти громадської організації «Еко Лтава». Коли можна буде збирати перший врожай із цих плодових дерев – дізнавалися наші кореспонденти.

Прохолодна погода їм не заважає. У Яківцях повним ходом триває висаджування дерев. Роботи тут вистачає всім. Біля дорослих порається і 13-річний Олександр Собянін. Говорить: сьогодні вперше в житті садить дерева. Це, зізнається, робити зовсім не важко.

/Олександр Собянін, садить дерева
Викопати ямку, положити дерево і залити водою/

Скоро на цьому пустирі з'являться «Дерева миру». Акція з такою назвою відбувається у всіх регіонах України. Для Полтави це вже друга ділянка, яку у такий спосіб облагороджують активісти громадської організації «Еко Лтава».

/Наталія Матвієнко, координатор акції «Дерева миру»
Навсені цього року в рамках еко-фестивалю саджали також дерева, і кожного разу це прив'язується до якоїсь або події, або з будь-якої іншої нагоди. В самої Всесвітньої ініціативи «Дерева миру» немає конкретної дати, адже дуже багато країн світу долучаються до цієї ініціативи, в кожної є свої власні кліматичні умови та відповідні рекомендації до дати висаджування/

Цього разу вирішили садити плодові дерева. Саджанці привіз із Козельщини Сергій Романченко.

/Сергій Романченко, привіз саджанці
44 вишні, в районі 30 сливок-угорок. Всі копали в себе вдома, все робилося, як для себе. Просто «Еко Лтава» попросила, ми сказали – зробимо/

Доглядатимуть за деревами, кажуть еко-активісти, місцеві мешканці. Перший врожай із цих вишень та слив можна буде збирати вже за два-три роки.

Стрічка новин